Anlık Bildirim

Bitcoin Yasal Savunma Fonu kuruluyor

Twitter kurucusu Jack Dorsey, Bitcoin geliştiricilerinin maruz kaldığı hukuki davalarda gerekli avukat desteğini sağlamak için bir savunma fonu kurmaya hazırlandığını duyurdu.

Bitcoin Tam Boyutta Gör

Yıllardır Bitcoin ve ilgili geliştirmelere önemli yatırımlar yapan, bizzat Bitcoin yatırımı da olan Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey, görevden ayrıldıktan sonra projelere de hız verdi. Şimdi Bitcoin geliştiricileri için yasal bir fon kuruyor. 

Bitcoin Yasal Savunma Fonu nedir?

Jack Dorsey tarafından duyurusu yapılan Bitcoin Yasal Savunma Fonu, Bitcoin geliştiricileri için bir savunma altyapısı geliştirmeyi amaçlıyor. Kurucuları arasında Jack Dorsey, Chaincode Labs kurucusu Alex Morcos ve Sussex Üniversitesi araştırmacısı Martin White yer alıyor. 

Bilindiği üzere kripto para varlıkları pek çok ülkede halen tartışmalı ve haliyle geliştirici ekipler de davalara konu olabiliyor. Savunma fonu bu tür durumlarda söz konusu geliştiricilere yasal bir kalkan oluşturmayı amaçlıyor. Projede gönüllüler ve part-time avukatlardan bir ekip olacak. Bu ekip hukuki davalarda geliştiricilere yardımcı olacak. 

Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olarak tanımlanan fon, Bitcoin ekosistemini geliştirme çalışmalarının aksamadan yürümesini hedefliyor. Bu bakımdan çalışmalar yüzünden hukuki davalara konu olan geliştiricilere destek sağlanacak. Fonun yönetim kurulu hangi davalara müdahil olunacağını belirlemekten sorumlu olacak.

Fonun ilgileneceği ilk dava ise Tulip Ticaret Davası olarak bilinen ve Bitcoin varlıklarına erişimde suiistimal iddiasıyla Ramona Ang’ın yargılandığı dava olacak. Hali hazırda fonun yeterli mali havuzunun olduğu ifade ediliyor ancak gerekli olduğu takdirde yatırım turlarına da çıkacak. 
 

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim