Anlık Bildirim

Blackberry, mobil teknoloji patentlerini 600 milyon dolara sattı: Alıcı bir patent trolü

BlackBerry mobil cihazlar, mesajlaşma ve kablosuz ağ patentlerini 600 milyon dolara Catapult IP Innovations'a sattı. Alıcı şirketin mobil teknolojilerle ilgili herhangi bir faaliyeti bulunmuyor.

Blackberry, mobil teknoloji patentlerini 600 milyon dolara sattı Tam Boyutta Gör

Kanadalı teknoloji şirketi BlackBerry, mobil teknolojilerle ilgili patentlerini 600 milyon dolara sattı. Söz konusu anlaşmanın mobil cihazlar, mesajlaşma ve kablosuz ağlarla ilgili temel olmayan patentleri kapsadığı belirtiliyor.

BlackBerry, patentleri Catapult IP Innovations şirketine devredecek. Bunun karşılığında 450 milyon dolar nakit ve 150 milyon dolarlık senet alacak. 2022 yılının Mayıs ayına kadar tamamlanması planlanan anlaşma, BlackBerry ürün ve hizmetlerini kullanan müşterileri etkilemeyecek.

Blackberry, mobil teknoloji patentlerini 600 milyon dolara sattı Tam Boyutta Gör

Patent trollüğünde kullanılabilir

Catapult IP Innovations, özellikle bu patentlerin satın alınması için Toronto merkezli Third Eye Capital tarafından yönetilen bir grup yatırım fonu tarafından kuruldu. Şirketin, mobil teknolojilerle ilgili herhangi bir faaliyeti bulunmuyor.

Patentleri herhangi bir üründe kullanmak amacıyla değil de başka firmalar dava açarak para kazanma maksadıyla satın alan bu tür şirketlere "patent trolü" adı veriliyor. Dolayısı ile Catapult IP Innovations, ilerleyen dönemlerde Apple gibi büyük akıllı telefon üreticilerinin başını ağrıtabilir.

Kaynakça https://appleinsider.com/articles/22/01/31/blackberry-sells-mobile-patents-to-patent-troll-for-600m https://www.blackberry.com/us/en/company/newsroom/press-releases/2022/blackberry-agrees-to-sell-legacy-patents-for-600m Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim