Anlık Bildirim

Chainlink ve SWIFT iş birliği yaptı

Dünya genelinde bankaları birbirine bağlayan SWIFT, geleneksel bankaların blockchain arasında işlem yapmasına olanak sağlayan CCIP teknolojisi için Chainlink (LINK) ile iş birliği yaptığını duyurdu.

Chainlink ve SWIFT iş birliği yaptı Tam Boyutta Gör

Dünya genelinde bankalar arasında para transferi sağlayan SWIFT, bankaların Blockchain ağı üzerinde işlem yapmalarına olanak tanıyan Cross-Chain Interoperability Protocol (CCIP) teknolojisi için Chainlink ile iş birliği yaptığını duyuruldu. CCIP, SWIFT mesajlarının zincir üstü token transferi talimatı  vermesini sağlayarak, bankalar arası ağın tüm Blockchain ortamlarında iletişim kurabilmesine yardımcı olacak.

Chainlink kurucu ortağı Sergey Nazarov, yaptığı açıklamada bu iş birliği sayesinde distributed ledger technology (DLT) teknolojisinin yaygınlaşacağını ve sermaye piyasalarındaki çeşitli kurumlara katkı sağlayacağını belirtti. 

SWIFT’in Strateji Direktörü Jonathan Ehrenfeld Solé, CCIP üzerinde Chainlink ile çalışmanın başarılı olmasının nedenlerinden birinin, kurumsal yatırımcıların kriptoya “inkâr edilemez bir ilgi göstermesi” olduğunu belirtti.

Son olarak Chainlink ve SWIFT arasındaki zincirler arası birlikte çalışabilirlik ortaklığı, TradFi kurumları için geleneksel ve dijital varlıklar arasındaki boşluğun kapatılmasına yardımcı olacak. Bankaların, kripto para transferleri yapabilmesine olanak sağlayacak.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim