Anlık Bildirim

Çin'de bisiklet kiralayanlara dijital yuan hediye ediliyor

Çin'li teknoloji firması, dijtail yuan ile bisiklet kiralama hizmetini devreye aldı. Hizmetin kullanıma sunulmasıyla beraber kullanıcılara dijital yuan hediye edilmeye başlandı.

Çin'de bisiklet kiralayanlara dijital yuan hediye Tam Boyutta Gör

Çin'de hizmet veren yemek siparişi uygulaması Meituan, dijital yuan kullanılarak bisiklet kiralama hizmetini kullanıma soktu. Kullanıcılar Meituan uygulamasını kullanarak çevresindeki bisikletleri kiralayacak ve ödemeyi dijital yuan ile yapabilecek. Meituan, düşük karbonlu seyahati teşvik etmek için uygulama üzerinden "red packets" araması yaparak kayıt işlemini tamamlayan kullanıcılara 10 yuan değerinde dijital yuan hediye etmeye başladı. Kullanıcılar, Meituan'ın kullanmaya devam ettikçe daha fazla hediye dijital yuan kazanacak.

Bu gelişme, Çin Merkez Bankası tarafından hazırlanan dijital yuanın yaygınlaşması için önemli bir gelişme olarak gösteriliyor. Kullanıcılar hem bisiklet kullanarak çevreyi koruyacak hem de dijital yuanın yaygınlaşmasına yardımcı olacak.

Çin'de bisiklet kiralayanlara dijital yuan hediye Tam Boyutta Gör

İlerleyen günlerde Pekin, Xiongan Yeni Bölgesi başta olmak üzere dijital diğer şehirlerde de hediye dijital yuan kampanyaları başlayacak. Dokuz farklı şehirde kampanya yapılacak.

Çin'in Merkez Bankası destekli dijital yuanı, 24 Ağustos'ta bir ilki daha gerçekleştirdi ve ilk defa vadeli işlemler piyasasında kullanıldı. Ayrıca, Pekin'deki yolcular artık dijital yuanı metro kartlarına kontör yüklemek için kullanabiliyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim