Anlık Bildirim

Dubai’de “su altı şehir” açıldı

Dünyanın en çok turist çeken şehirlerinden olan Dubai bu konuda sınır tanımamaya devam ediyor. Şehirde dünyanın en derin havuzu açıldı. Havuzun derinliği tam olarak 60 metre.

Turistik konularda rekorlara sahip Dubai şehrinde “The Deep Dive Dubai” isminde bir havuz açıldı. Bu havuz bir “su altı şehri” olarak inşa edilmiş. Dünyanın en derin havuzu olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Deep Dive, 60 metre derinliğe ve 14 milyon litre (6 olimpik havuzu dolduracak kadar) suya sahip. Projenin başındaki Jarrod Jablonski yaptığı açıklamada, havuzda yapılabilecek çok fazla şey olduğunu bu yüzden ona havuz demenin adil olmadığını ifade etti.

Dubai’de “su altı şehir” açıldı Tam Boyutta Gör

Dalgıçlar su altı şehrini gezerek keşfedebilecekler

Havuzun en dikkat çeken özelliği ise su altı şehri. İnsanlar bu “terkedilmiş” şehri keşfedebilecekler. Şehirde, dalarak gezintiye çıkanların kullanabileceği su altı film stüdyosu, su altı oyun salonu gibi yerler de bulunuyor. Ayrıca havuzun içine farklı atmosferler yaratmak için son teknoloji aydınlatmalar ve ses sistemleri de yerleştirilmiş.

Dubai’de “su altı şehir” açıldı Tam Boyutta Gör

Deep Dive’da hem dalışa yeni başlayanlar hem de tecrübeli dalgıçlar için kurslar bulunacak. Dalgıçlar, rehberlerden bir süre eğitim aldıktan sonra su altı şehrini kendi başlarına keşfedebilecekler. Tesiste dalmak istemeyenler için de dalanları büyük pencerelerden izleyebilecekleri bir restoran bulunuyor. En merak edilen konulardan biri olan güvenliği sağlamak için de 56 kamera ve son teknolojik 12 kişi kapasiteli bir hiperbarik oda bulunuyor.

1500 metrekarelik istiridye şeklindeki bir yapının içinde yer alan Deep Dive, şu an sadece davetiyelerle müşteri kabul etse de yakın zamanda herkese açık olacak.

Kaynakça https://futurism.com/the-byte/dubai-builds-underwater-city https://edition.cnn.com/travel/article/deep-dive-dubai-worlds-deepest-dive-pool/index.html Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim