Anlık Bildirim

Elon Musk’a rest: “Şirketlerinizi düzeltin yoksa Kongre düzeltecek”

Elon Musk ile Kongre arasındaki gerilim tırmanıyor. Senatör Ed Markey ile Elon Musk’ın sert söylemleri üstü kapalı tehdit ile sonuçlandı: “Şirketlerinizi düzeltin yoksa Kongre düzeltecek”
Elon Musk’a rest: Şirketlerinizi düzeltin yoksa Kongre düzeltecek Tam Boyutta Gör
Massachusetts'ten Senatör Ed Markey, Twitter'ın yeni doğrulama politikaları hakkında açıklamalarda bulunmuş ve yaşanan sorunlar hakkında Elon Musk’tan bilgi talep etmişti. Musk ise bu talebe sert bir cevap vermiş ve ikili arasındaki tansiyon yükselmişti.

Twitter bir süredir “onaylı hesap” konusu hakkında eleştirilerin merkezinde. Twitter Blue aboneliği ile birlikte herkesin onaylı bir hesap ve mavi tik rozeti alması sağlanıyordu. Ancak bu senaryo dezenformasyona oldukça açık zira sahte veya taklit hesapların onaylı olarak gözükmesine sebep olunuyordu.

Üstü kapalı tehdit

Bu konu üzerine Massachusetts Senatörü ve Kongre üyesi Ed Markey, Twitter üzerinden Elon Musk’ı etiketleyerek bir WashingtonPost muhabirinin, kendi kimliğime bürünerek doğrulanmış bir hesap (@realEdMarkey) oluşturmayı başardığını aktardı. Markey ayrıca bunun nasıl olduğunu ve bir daha olmamasını nasıl engelleyeceklerini Musk’a sordu.

Musk’un Senatör’e verdiği cevap ise biraz sert: “Belki de gerçek hesabın bir parodi gibi göründüğü içindir? Ve neden pp'nizin bir maskesi var!?”.

Markey’in cevabı ise Musk’ın şirketlerindeki sorunları işaret ediyor: “Şirketlerinizden biri FTC onay kararnamesi kapsamında. Ulusal Karayolu Trafiği Güvenliği İdaresi NHTSA, insanları öldürmekten Tesla’yı araştırıyor. Ve zamanını çevrimiçi dövüşler seçerek harcıyorsun. Şirketlerinizi düzeltin yoksa Kongre düzeltecek”

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Editörün Seçimi Yorum
Twitter düzelmez, düzelirse Twitter olmaz. Çünkü Twitter maskeli balodur, maskeler çıkarsa büyü bozulur.
Yorumu gör »
alp0007
Sorgu:

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim