Anlık Bildirim

Google açıkladı: Uygulama geliştiricilerine 80 milyar dolar kazandırdık

Teknoloji devi Google, Apple uygulama geliştiricilerinin daha fazla gelir elde ettiği haberlerine gönderme yaparak, şirketin bugüne kadar geliştiricilere 80 milyar dolar kazandırdığını açıkladı.

Google açıkladı: Uygulama geliştiricilerine 80 milyar dolar kazandırdık Tam Boyutta Gör

Uygulama geliştiricileri için en düşük maliyetli mağaza, tüm destek araçlarına erişim için bir kereye mahsus olarak 25 avro ödenen Google Play diyebiliriz. Ancak şirket, geliştiricilere iOS platformuna kıyasla daha az kazandırdığı yönünde eleştirilere hedef olmuştu ve şimdi bu konu ile ilgili yeni açıklamalar yaptı.

Apple'ın gerisinde kaldı

Google'ın başkan yardımcılarından biri olan Hiroshi Lockheimer, Twitter'da şu ana kadar programcıların 80 milyar dolardan fazla kazandığını bildiren bir gönderi yayınladı. Bu rakamın, reklam gelirleri ve uygulama içi satın alımları kapsadığını belirten Lockheimer, Google Play Store ekosisteminin gösterdiği bu başarı için tüm geliştiricilere teşekkür ettiğini ifade etti.


Ancak bu rakamın Apple ile karşılaştırıldığında düşük olduğunu belirtmemiz gerek. Zira Apple, 2018 yılında düzenlediği WWDC konferansında, geliştiricilere 100 milyar dolardan fazla kazandırdığını açıklamıştı. Apple uygulama mağazası App Store'un, Google Play'e göre daha kısıtlı olmasına rağmen, kâr marjının daha yüksek olduğu su götürmez bir gerçek. Google'ın ise en azından şimdilik hedef tahtası olmaktan kurtulmak için böyle bir açıklama yaptığını söylemek mümkün.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim