Anlık Bildirim

Google da arttırılmış gerçeklik gözlüğü geliştiriyor

Birçok firmanın planlarında olan arttırılmış gerçeklik gözlükleri, Google’ın da ilgisi dahilinde. Geçtiğimiz yıl North’u satın alan Google, yeni nesil arttırılmış gerçeklik gözlüğü geliştiriyor.

Google'dan yeni bir arttırılmış gerçeklik gözlüğü geliyor Tam Boyutta Gör

Arttırılmış gerçeklik gözlükleri, önümüzdeki yıllarda oldukça popülerleşecek gibi gözüküyor. Apple’ın gelecek yıllarda çıkarması beklenen arttırılmış gerçeklik gözlüğü ve Meta’nın Project Cambria’sının ardından Google da arttırılmış gerçeklik gözlüğü üzerinde çalışıyor.

North'un satın alınmasının payı büyük

Google, Haziran 2020’de arttırılmış gerçeklik konusunda uzman North şirketini satın almıştı. Arttırılmış gerçeklik projeleri iptal edildikten sonra North firmasının çalışanları, Google içerisinde Pixel ve Nest gibi projelerde çalışmışlardı. 2019 yılında Google’ın arttırılmış gerçeklik üzerine çalışmadığı bilgisi gelince, yeni nesil bir arttırılmış gerçeklik gözlüğü için ümitler bir hayli azalmıştı. Ancak, görünüşe göre Google, yeniden bir arttırılmış gerçeklik projesi üzerine çalışıyor.

New York Times, arttırılmış gerçeklik üzerine yaptığı haberde Google’ın yeni bir arttırılmış gerçeklik projesi üzerine çalıştığını iddia etti. Projenin, North’un satın alınmasından dolayı gerçekleştiği de bildiriliyor ancak daha fazla detay bulunmuyor. Google’un Google Glass’tan sonraki arttırılmış gerçeklik gözlüğü ne zaman gelecek bilinmiyor ancak firmanın gizlice uzun bir süredir bu proje üzerinde çalıştığı belli.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim