Anlık Bildirim

Google Play kesintileri belirli durumlarda azaltılacak

Google Play aboneliklerinde artık kalıcı yüzde 15 gelir kesintisi uygulanacak. Ayrıca müzik, video ve e-kitap satışlarından elde edilen gelirlerinde de kesinti azalıyor.

Google Play abonelik indirimi

Geçtiğimiz aylarda 1 milyon dolardan daha az kazanan uygulamalar için gelir kesintisini yüzde 15 seviyesine çeken Google Play mağazası hamlelerine devam ediyor. Abonelik tarafında da indirimler yapılacak. 

Google Play abonelik indirimi

Normalde Android uygulamalarında devam eden abonelikler için ilk yıl yüzde 30, sonraki yıllarda da yüzde 15 olarak uygulanıyordu. Ocak ayından itibaren kesinti sadece yüzde 15 olarak uygulanacak. 

İkinci olarak müzik, video içerik uygulamaları ve e-kitap satışlarında da gelir kesintisi yüzde 10-15 arasında değişecek. Play Media Experience programının şartlarını karşılama durumuna göre kesintiler belirlenecek. 

Apple da benzer durumlarda aynı kesintileri uyguluyor. Sadece ilk yıl aboneliklerde yüzde 30 kesinti yapılıyor. Avrupa Birliği başta olmak üzere pek çok ülkenin uygulama mağazası tekellikleri konusunda başlattığı baskılar neticesinde teknoloji devlerinin bu tarz adımlar atmak zorunda kaldığı ifade ediliyor. 
 

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim