Anlık Bildirim

iPad Pro modellerinde dokunmatik ekran sorunu ortaya çıktı

iPad Pro kullanıcılarının birkaç aydır dokunmatik ekranda gecikme ve algılama sorunları yaşadıkları belirtiliyor. Problemin yazılımsal mı yoksa donanımsal mı olduğu ise belli değil.
Oy Ver
Kişisel olarak kullandığımız birçok cihaz dokunmatik ekranlara sahip olduğu için, ekranın hassasiyeti genel kullanıcı deneyimini etkileyen birinci faktör diyebiliriz. Apple'ın ürettiği iPad Pro çok iyi bir ekrana sahip ancak gelen haberler kullanıcıların şikayetçi olduğu yönünde.

Sorun yazılımsal olabilir

Birkaç aydır süren ve kullanıcıların canını sıkan en büyük sorun iPad Pro'nun dokunmatik ekranının geç cevap vermesi veya tepkisiz kalması olarak belirtiliyor. Geliştirici Steve Troughton-Smith konuyla ilgili attığı tweet'lerde özellikle yoğun kaynak kullanan uygulamaların iPad'in dokunmatik ekranı üzerinde olumsuz etki yarattığına işaret ediyor. Sorunun geçici çözümü ise cihazı yeniden başlatmak.

Şimdilik kimsenin sorunun donanımsal mı yoksa yazılımsal mı olduğu konusunda fikri yok. Geliştirici Steve Troughton-Smith tuhaf bir şekilde dokunmatik ekranın algılamadığı durumlarda Apple Pencil'ın çalıştığını ifade ediyor. Bu da cihazda donanımsal bir sorun olmadığının işareti olarak görülebilir. Bazı iPad Pro sahipleri cihazlarını değiştirmeyi başardılar ancak sorunun yeni cihazlarda da devam ettiği söyleniyor. Apple ise konuyla ilgili henüz bir açıklamada bulunmuş değil.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim