Anlık Bildirim

Intel ARC taşıyacak dizüstü kriterleri belli oldu

Intel ARC ekran kartlarının mobil taraftaki varyantları netleşiyor. Intel, bellek dizilimi ve bant genişlikleri dahil üreticilere yönelik detaylı bir yönlendirici rehber hazırlıyor. 

Intel ARC Tam Boyutta Gör

Intel henüz net tarih belirtmese de kısa süre sonra Intel ARC ekran kartı modellerini piyasada göreceğiz. Firma dizüstü için hazırladığı ARC ekran kartı serisi için bazı kriterler hazırladı. Bu da mobil ekran kartlarının konfigürasyonlarını ortaya çıkardı. 

Intel ARC dizüstüler geliyor

Intel DG2 olarak tanımlanan mobil ekran kartlarında  farklı varyant göze çarpıyor. En düşük 96 küme, en yüksek 512 küme zaten bir süredir sızdırılan bilgiler arasındaydı. En yüksek varyantın 16GB GDDR6 bellek ve 512GB/s bant genişliği sunacağı belirtiliyor. Çekirdek ve bellek dizilimleri de şemada gösteriliyor. 

512 kümeli varyantın RTX 3070 Ti ekran kartı ile, 128 kümeli varyantın ise GTX 1650 Super ile başa baş bir performans göstereceği daha önceki sızıntılardan biliniyor. Dizüstü tarafında haliyle güç sınırlamaları devreye gireceği için biraz daha düşük performans vermesi muhtemel. 

Şemada 448 kümeli varyanta yer verilmemiş. Bu varyantın sonraki dönemde ve daha farklı varyantlarla geleceği tahmin ediliyor. Intel’in dizüstünde en azından 12 ekran kartı varyantı kullanacağı söyleniyordu. İlk dizüstü modellerinin neler sunacağı merakla bekleniyor. 
 

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim