Anlık Bildirim

Dolandırıcı uygulamalar bu kez iOS platformunda

iOS platformunda halen varlık gösteren 84 uygulamanın habersiz bir şekilde kullanıcıları dolandırdığı ve yıllık 100 milyon dolar civarında gelir elde ettiği belirtiliyor. 

iPhone Tam Boyutta Gör

Sık sık Google Play mağazasında dolandırıcılık amaçlı geliştirilmiş uygulamalara dikkat edilmesi ile ilgili haberler gündeme geliyor. Bu kez iOS platformunda milyonlarca kez indirilmiş uygulamalara dikkat çekildi.

84 iOS uygulamasına dikkat

Mobil uygulamalar konusunda katı tutumlarıyla bilinen Apple dahi yeni dolandırıcılık yöntemleri karşısında çaresiz kalıyor. Mart 2021 tarihinde App Store mağazasında 133 dolandırıcılık odaklı uygulamanın 500 milyon kez indirildiği ve 365 milyon dolar gelir elde ettiği gündeme gelmişti.

Bugün geldiğimiz noktada halen 84 adet uygulama dolaşımda bulunuyor ve toplamda 7 milyon kez indirilmiş. Bu uygulamalar yine ücretli SMS gönderme ve ücretli servislere izinsiz abonelik faaliyetleri gerçekleştiriyor. Aylık olarak kullanıcılardan 8.6 milyon dolar dolandırdığı tahmin ediliyor. Uygulamalar ağırlıklı olarak sanal müzik araçları, fener ve hesap makinesi gibi araçlardan oluşuyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim