Anlık Bildirim

En büyük iPhone fabrikasında kısıtlamalar kalkıyor

Foxconn firmasının en büyük iPhone tesisleri olarak gösterilen Zhengzhou kampüsünde katı COVID tedbirleri yumuşatılıyor. Artık kampüs içi gezintiler serbest olacak. 
iPhone 14 Tam Boyutta Gör
Ülkeyi adeta kaosa sürükleyen Çin hükümetinin sıfır vaka politikası üretim zincirine de büyük etki yapıyordu. Kısıtlamalar, tesislerde gıda eksikliği, ağır çalışma şartları, protesto edenler, işi bırakıp kaçanlar derken hükümet geri adım atmak zorunda kaldı.

iPhone üretimi biraz rahatlayacak

Ay başlarında hükümetin sıfır vaka politikasını gevşetmeye başlaması üretim zincirine de yansıdı. Foxconn’un Zhengzhou bölgesindeki en büyük iPhone fabrikası normale döndü. Daha önce işçiler tesislerde geceliyor ve sadece çalıştıkları bantlara gidip geliyorlar, onun haricinde farklı bir yerde toplanamıyorlardı. Foxconn işçilere ücretsiz yemek sağlıyordu.

Ayın başlarından itibaren işçiler yine tesislerin içerisinde serbest şekilde dolaşabilecek ve kantinde yemek yiyebilecek. Sadece COVID hastası olup tesislerde karantinada olanlara yemek sağlanacak.

Bununla birlikte halen üretim bantlarında işçi eksikliği var. Özellikle COVID olanların karantinaya alınması nedeniyle eksilmeler yaşanıyor ve firma bunları tolere edebilmiş değil. iPhone 14 Pro üretiminde bir miktar iyileşme olduğu belirtilse de yoğun talebin karşılanması 2023 başlarını bulacak.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim