Anlık Bildirim

Koronavirüs nedeniyle Google Play uygulama onayları gecikiyor

Bu sıralar Google Play mağazasına uygulama göndermeyi düşünüyorsanız uzun inceleme sürelerine hazır olun. Koronavirüs salgını nedeniyle Google Play onayları 7 güne uzamış durumda.

Koronavirüs nedeniyle Google Play uygulama onayları gecikiyor Tam Boyutta Gör

Koronavirüs salgını nedeniyle ABD’de acil durum ilan edilmesi ve 1700 civarında mühendisin koronavirüs testi sayfasının geliştirilmesine ayırması nedeniyle Google bazı konuları geri plana almaya başladı.

Süre uzuyor

Firma yaptığı açıklamada koronvirüs nedeniyle Google Play uygulama onaylarının 7 gün veya daha da fazla sürebileceğini bildirdi. Karar yeni uygulamalar ve manuel bir incelemeyi gerektiren güncellemeler için geçerli olacak.

Geçtiğimiz yıllarda Google Play mağazasında yeni uygulamalara 1-2 gün arasında onay veriliyor, güncellemeler ise bazen 24 saatten kısa sürede onaylanıyordu. Bununla birlikte kişisel verilerin güvenliği ve uygulamaların izinsiz bir şekilde kişisel verileri kullanması şikayetleri sonrasında onay süresi 3 güne uzamıştı.

Google normalde istisnai durumlarda incelemelerin 7 gün sonrasına uzadığını daha önce belirtmişti. Koronavirüs salgını da istisnai duruma girdiği için artık incelemeler çok daha uzun sürecek. Bu da uygulama geliştiricileri olumsuz etkileyecek.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim