Anlık Bildirim

LG, yaygınlaşan OLED paneller için 2,8 milyar dolar yatırım yapacak

LG Display, piyasada artışta olan OLED sektöründe Samsung ile rekabet edebilmek için küçük ve orta boy panel üretimini arttırmak istiyor. Şirket, büyük bir yatırım kararı verdi.

LG, OLED panel üretimi için 2,8 milyar dolar yatırım yapıyor Tam Boyutta Gör

Güney Kore menşeli büyük ekran üreticisi LG Display, piyasada yaygınlaşan OLED üretim teknolojisi için yatırımlarını sürdürüyor. Şirket üretim kapasitesini genişletmek amacıyla 3,3 trilyon won (2,8 milyar dolar) yatırım yapacağını söyledi.

OLED pazarında rekabet kızışacak

LG, dünyanın en büyük boyutlu OLED panel üreticisi olarak yerini korurken, orta ve küçük boyutlu OLED sektöründe diğer firmalar ile zor bir şekilde yarışıyor. İkinci çeyrek verilerinde 6.96 trilyon won (5,9 milyar dolar) satış ve 701.1 milyar won (596 milyon dolar) işletme karı elde eden şirket, akıllı telefonlar için üretilen OLED panel sektöründe yılın ilk çeyreğinde yüzde 10,6’lık bir gelir payı elde ederken, rakibi Samsung Display Co yüzde 73,7’lik bir pay ile liderlik koltuğunda oturuyor.

2024 yılına kadar LG'nin Güney Kore'de altıncı nesil substratlar (Panel destekleyici tabakalar) üreten OLED tesislerinin bu sorunun çözümü olacağı düşünülürken Sektör gözlemcileri, LG Display’in Seul’ün kuzeyinde yer alan Paju fabrikasında ayda 60.000 orta ve küçük boyutlu OLED panel üretimine başlayacağı bildirildi.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim