Anlık Bildirim

macOS 12 Monterey güncellemesinin çıkış tarihi açıklandı

Apple, macOS 12 Monterey güncellemesinin ne zaman yayınlanacağını duyurdu. macOS 12 Monterey güncellemesi 25 Ekim'de çıkacak. Güncelleme ile gelecek yenilikler neler?

Apple dün akşamki Unleashed etkinliğinde yeni işlemcilerini ve yeni MacBook Pro modellerini tanıttı. Lansmanın ardından macOS Monterey güncellemesinin çıkış tarihi duyuruldu. macOS Monterey güncellemesi 25 Ekim’de ücretsiz olarak yayınlanacak.

macOS Monterey ile gelen yenilikler

iOS 15 güncellemesi ile gelen FaceTime yenilikleri macOS Monterey güncellemesi ile Mac’lere geliyor. Facetime’a uzamsal ses, mikrofon modları, ızgara görünümü, portre modu ve FaceTime bağlantıları özellikleri geliyor. Apple cihazı kullanmayan kişileri FaceTİme aramalarına davet edebileceksiniz.

macOS 12 Monterey güncellemesinin çıkış tarihi Tam Boyutta Gör

Mesajlara Sizinle Paylaşılanlar özelliği geliyor. Safari yeni tasarıma geçiyor. Sekme gruplama, küçük sekme çubuğu, yeni kenar çubuğu ve yeni gizlilik korumalarını kullanabileceksiniz.

macOS 12 Monterey güncellemesinin çıkış tarihi

iPhone ve iPad’lerdeki Odak özelliği Mac’e geliyor. İş, uyku, fitness, oyun, okuma gibi çeşitli profiller oluşturarak bildirimleri kısıtlayabilirsiniz. Örneğin iş profili seçiliyken oyunlardan bildirim gelmesini engelleyebilirsiniz. Hangi profilde hangi bildirimlere izin vereceğinizi kendiniz seçmeniz gerekiyor.

macOS 12 Monterey güncellemesinin çıkış tarihi

Bildirimler yeni görünüme kavuştu. Ayrıca herhangi bir bildirimi bir saat veya bir gün sessize alma özelliği eklendi.

Notlar uygulamasına etiketler ve akıllı klasörler geldi. Paylaşılan notlarda @ işaretini kullanarak ortak çalıştığınız kişiye seslenebileceksiniz. Klavyeden yapacağınız kaydırma hareketiyle hızlı notu açabilirsiniz. Hızlı notlara herhangi bir uygulama açıkken anında erişebiliyorsunuz.

macOS 12 Monterey güncellemesinin çıkış tarihi

Evrensel denetim özelliği sayesinde Mac’ten iPad’e sürükleyerek dosya aktarımı yapabilirsiniz. Ayrıca Mac’in mouse ve klavyesini iPad’de kullanma imkanı sunuyor. Bu özellik güncelleme ilk çıktığında aktif olmayacak. Sonra yayınlanacak ara güncellemeler ile kullanıma açılacak.

macOS 12 Monterey güncellemesinin çıkış tarihi Tam Boyutta Gör

AirPlay ile içerik aktarma özelliği geliyor. iPhone, iPad veye başka bir Mac’teki videoyu ve müziği Mac’in ekranına yansıtabilirsiniz. Ekranı da Mac’e tamamen yansıtabilmek mümkün.

macOS 12 Monterey güncellemesinin çıkış tarihi

Fotoğraflarda canlı metin özelliği aktif hale geliyor. Resimlerdeki metinlere seçebilecek ve kopyalama yapıştırma yapabileceksiniz. Arama çubuğuna resimdeki metinleri yazarak daha kolay şekilde fotoğraf bulabileceksiniz.

macOS 12 Monterey güncellemesinin çıkış tarihi Tam Boyutta Gör

iPhone ve iPad’lerdeki Kestirmeler özelliği Mac’e geldi. Haritalar’ın tasarımı yenilendi. iCloud+ eklendi. Airpods için uzamsal ses desteği geldi.

Düşük güç modu özelliği geldi. Bu modu aktif ettiğinizde işlemcinin çalışma hızı ve ekran parlaklığı düşürülüyor. Bu sayede daha uzun pil ömrü sunuyor.

macOS 12 Monterey güncellemesi alacak Mac modelleri

  • MacBook: 2016 başı ve sonrası
  • MacBook Air 2015 başı ve sonrası
  • MacBook Pro ve sonrası: 2015 başı ve sonrası
  • Mac Pro 2013 sonu ve sonrası
  • iMac: 2015 sonu ve sonrası
  • iMac Pro 2017 ve sonrası
  • Mac mini 2014 sonu ve sonrası
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim