Anlık Bildirim

Mobil uygulama kullanımı arttı: Dünya, sosyal medyanın esiri oldu

Mobil veri ve analitik şirketi data.ai, Türkiye dahil 13 ülkedeki mobil uygulama kullanım verilerini çıkardı. Pandeminin etkisi azalmasına rağmen hala sosyal ağlarda oldukça uzun zaman harcıyoruz.

mobil uygulama kullanımı

Yeni yayınlanan rapor, karantina günlerinin üzerinden uzun süre geçmesine rağmen Türkiye’nin de dahil olduğu birçok ülkede mobil kullanımının artmakta olduğunu gösteriyor.

TikTok zirvede

Kullanıcılar, her gün uygulamalara dört saatten fazla süre ayırıyor. TikTok, dünya genelinde en çok zamanın tüketildiği uygulama olurken, Instagram 2022 ikinci çeyreğinde en çok indirilen uygulama oldu.

Türkiye daha az zaman harcıyor

Araştırma, Türkiye, Amerika, Endonezya, Singapur, Brezilya, Meksika, Avustralya, Hindistan, Japonya, Güney Kore, Kanada, Rusya ve İngiltere’deki iPhone ve Android telefon kullanıcılarının mobil kullanımını kapsıyor. İlginç olarak Türkiye, mobil kullanımın azaldığı iki pazardan biri. Türkiye ve Meksika’da %5 oranında azalma görülürken, Amerika dahil birçok ülkede en az %5 oranında artış göze çarpıyor.

mobil uygulama harcanan süre Tam Boyutta Gör

Çalışma, 2022’nin ikinci çeyreği için en popüler mobil uygulama ve oyunları da gösteriyor. Instagram, Facebook, TikTok ve WhatsApp en çok indirilen uygulamalar oldu. TikTok, YouTube, Tinder ve Disney+ en çok zaman harcanan uygulamalar oldu. Facebook, ilginç şekilde hala en fazla aylık aktif kullanıcıya sahip platform. Facebook’u WhatsApp, Instagram, Messenger takip ediyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim