Anlık Bildirim

Nvidia, Arm'ı satın almaktan vazgeçebilir

Nvidia, yarı iletken sektörünün büyük isimlerinden biri olan Arm'ı satın almaktan vazgeçebilir. Şirket düzenleyici kurumlardan büyük tepkiler alırken, anlaşma iki yıla yakın bir süredir devam ediyor.

Nvidia, 40 milyar dolarlık Arm anlaşmasından vazgeçiyor Tam Boyutta Gör

Farklı teknoloji alanlarına yatırımlar gerçekleştiren ve günümüzün dev şirketlerinden biri olan Nvidia, 2020 yılının Eylül ayında ARM’ı satın almak için çalışmalara başladığını duyurmuştu. 

Nvidia geri adım atabilir

40 milyar dolar değer biçilen yeni anlaşma Google ve Microsoft gibi devlerden de tepki alırken düzenleyici kurumlar, yarı iletken sektörünün büyük isimlerinden biri olan Arm teknolojilerinin Nvidia’nın eline geçmesinin yapay zeka, akıllı telefonlar, otomobiller, PC'ler ve diğer platformlarda büyük sorunlar oluşturabileceği düşünüyordu.

Nvidia her ne kadar hükümetleri ve düzenleyici kurumları ikna etmeye yönelik sayısız girişimde bulunsa da bu girişimlerden herhangi bir sonuç alamadı. Bununla beraber geçtiğimiz aylarda Birleşik Krallık'dan da olumsuz yanıtalan şirketin Arm'ı satın almasına izin çıkmadı. 

Bloomberg tarafından yeni paylaşılan bilgilere göre Nvidia’nın Arm’ı satın almaktan sessizce vazgeçmeye hazırlandığı iddia ediliyor. Bununla birlikte şirket anlaşmadan geri adım attığında ayrılma ücreti olarak 1,12 milyar dolarlık bir zarara uğrayacak. Hem Nvidia'nın hem de Arm'ın sahibi SoftBank'ın, anlaşma için kamuya bağlı hareket ettiğini söyleyen Bloomberg, net bir kararın henüz verilmediğini belirtiyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim