Anlık Bildirim

Otsimo girişiminden büyük başarı

Otizmli çocukların hayatını kolaylaştırmak için yola çıkan Otsimo girişimi ve Kanada’nın dev yazılım firması Sago Mini özel bir uygulama için bir araya geliyor. 

Otsimo Tam Boyutta Gör

Otizmli kardeşinin hayatını değiştirmek için yola çıkan Zafer Elcik ve Sercan Değirmenci tarafından 2016 yılında kurulan Otsimo girişimi, aldığı önemli ödüllerin yanında dev iş birliklerine de imza atıyor. 

Otsimo ve Sago Mini iş birliği

Otsimo ile oyun alanında dünya çapında onlarca ödül kazanmasıyla bilinen Sago Mini, konuşma terapisi ihtiyacı olan veya konuşmaya yönelik destek arayan çocuklara özel olarak, çocuk psikologları ve konuşma uzmanlarıyla birlikte tasarladıkları Sago Mini First Words uygulamasını kullanıcılara sundu. Sago Mini First Words, 40 milyondan fazla çocuğa ulaşacak.

Otsimo ve Sago Mini tarafından hayata geçirilen ilk uygulama olan Sago Mini First Words, nörotipik ve nöroçeşitliliği olan tüm çocukların rahatlıkla kullanabileceği, video ve akran modelleme yöntemleri kullanılarak geliştirildi. 

Çocukların ilgisini çekecek, aynı zamanda iletişim becerilerini geliştirecek fırsatlar ve sürprizlerle dolu olan uygulama, konuşmayı öğretirken olumlu pekiştiricilerle de öğrenilen kelime ve seslerin kalıcı olmasını sağlıyor. App Store'dan indirilebilen ve İngilizce olan uygulamanın farklı dillerdeki versiyonları ise 2023 yılında yayınlanacak.
 

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim