Son Aramalarınız TEMİZLE
  Genel Hızlı Tercihler Sıfırla
  Header'ı Tuttur
  Header'da Teknoloji Gündemi
  Anasayfa
  Büyük Slayt ve Popüler Haberler
  Döşeme Stili Ana Akış
  Kaydırarak Daha Fazla İçerik Yükle
  İçerikleri Yeni Sekmede Aç
  Detay Sayfaları
  Kaydırarak Sonraki Habere Geçiş
  Renk Seçenekleri
  Gece Modu (Koyu Tema)
  Sadece Videolar için Gece Modu
  indirim kodu

  paris iklim anlaşması

  Etiket
  SON GÜNCELLEME
  1 AY

  GİRİLEN İÇERİKLER
  6 HABER

  ORTALAMA İÇERİK YOĞUNLUĞU
  YILDA 6 İÇERİK
  IBM, 2030 yılına kadar net sıfır sera gazı emisyonuna ulaşmayı planlıyor
  IBM, küresel iklim krizini ele almak ve on yıllarca süren çalışmalarını ilerletmek için 2030 yılına kadar net sıfır sera gazı emisyonuna ulaşmayı planladığını duyurdu.
  729
  Federal mahkeme, Trump’ın kömür dostu çevre planını geçersiz kıldı
  Gökhan G. 2 ay
  ABD'de bir federal mahkeme, Trump yönetiminin kömür lobisini destekleyen ve 2019 yılında kabul edilen Çevre Koruma Ajansı (EPA) kararlarını bozdu. Kömür santrallerine yaptırım yolda.
  1,7b 25
  Türkiye'den Paris İklim Anlaşmasına tepki
  Türkiye, Paris İklim Anlaşması'nda gelişmiş ülke olarak sınıflandırılıyor. Türkiye, gelişmekte olan ülkeler arasına dahil olmak istiyor. G20 Zirvesi'nde bu konu gündeme geldi.
  3,8b 28
  Küresel yiyecek üretimi kaynaklı emisyonlar, Paris İklim Anlaşması hedeflerini ulaşılmaz kılıyor
  Gökhan G. 5 ay
  Beslenme alışkanlıklarımızın küresel ısınmanın en önemli tetikleyicilerinden biri olduğunu belirten araştırma, geç kalmadan tedbir almamız gerektiğini hatırlatıyor.
  1,8b 23
  Rüzgâr ve Güneş enerjisi, küresel elektrik üretiminin %10’luk dilimini karşılayarak rekor kırdı
  Gökhan G. 8 ay
  2020 yılının ilk yarısında rüzgâr ve güneş enerjisinden elde edilen elektrik, toplam üretilen enerjinin %10’luk dilimini karşılayarak yen bir rekor kırdı. Ancak ulaşılan değerler, yeterli değil.
  2,5b 8
  İç mekandaki karbondioksit seviyelerini ölçen sensör patent aldı
  Yeni sensör sayesinde oda içerisinde bulunan CO2 seviyeleri sürekli olarak kontrol ediliyor ve sensör gerektiğinde ısıtma ve havalandırma sistemini aktive edecek şekilde çalışıyor.
  1,9b 3
  İklim değişikliğine yeni çözüm : Balinalar
  Hesaplara göre bir ağaç yılda 48 kilo CO2 gazı emiyor, bu rakam da ağaç 100 yaşına kadar yaşarsa 2.4 ton CO2 gazına karşılık geliyor. Oysa ki balinanın emdiği CO2 miktarı 33 ton olarak belirtiliyor.
  4,8b 16
  Tüm olumsuzluklara rağmen nükleer enerjiye duyulan ihtiyaç, devam ediyor
  Gökhan G. 1 yıl
  Nükleer enerji barındırdığı tüm risklere rağmen temiz enerji sınıfında yer alıyor.Çoğu ülkenin gözden çıkarmaya başladığı nükleer reaktörlerin yanında, farklı ülkelerde de santral inşası devam ediyor.
  3,1b 36
  Katar, artan sıcaklıklar nedeniyle sokakları da soğutmayı planlıyor
  Gökhan G. 1 yıl
  Artan sıcaklıklarla birlikte etkili olan yüksek nem Katar'da hayatı olumsuz etkiliyor. Ülkede ilk kez futbol stadyumlarında kullanılan "dışarıyı" soğutma yöntemi, yakında sokaklarda da başlayabilir.
  10,4b 29
  Yeni bir iklim raporu, kayıtlara geçmiş en sıcak 5 yılı yaşamış olabileceğimizi ortaya koydu
  Gökhan G. 2 yıl
  Bilim insanlarının yayınladığı yeni bir rapor, kayıtlara geçen en sıcak 5 yıllık dönemin 2015-2019 yılları arasında yaşanmış olabileceğini ortaya koydu. Rapora göre gelecek pek parlak görünmüyor.
  2b 11
  Paris İklim Anlaşması’nın hayata geçmesi için uzlaşıya varıldı
  Paris İklim Anlaşması imzalanmıştı ancak uygulamaları noktasında bir türlü uzlaşmaya varılamamıştı. Sonunda 2020 yılında hükümetlerin uygulayacağı ilk düzenlemeler konusunda anlaşmaya varıldı.
  9,1b 1
  Birleşmiş Milletler: İklim değişikliğinden korunmak için 12 yılımız kaldı
  Furkan Babur 3 yıl
  Birleşmiş Milletler Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli tarafından hazırlanan rapora göre iklim değişikliğinin bir felakete dönmesini engellemek için sadece 12 yılımız kaldı.
  3,7b 6
  Dünya'daki ortalama sıcaklık 2100 yılına kadar 4 derece artacak
  Furkan Babur 3 yıl
  ABD Ulusal Karayolu Trafiği Güvenliği İdaresi tarafından hazırlanan 500 sayfalık rapora göre Dünya'daki ortalama sıcaklık bu yüzyılın sonuna kadar 4 santigrat derece artacak.
  3,1b 10
  Ülkemizde 2030 yılında 1 milyar ton karbon salınımı gerçekleşecek
  Yusuf Akbaş 4 yıl
  Yayınlanan bir rapor 2030 yılında Türkiye'de toplam 1 milyar tonun üzerinde karbon salınımı gerçekleşeceğini ön görüyor. Raporda ABD'nin Paris Anlaşması'ndan çekilmesinin etkileri de yer alıyor.
  8,6b 16
  ABD Enerji Bakanı: İklim değişikliğinin nedeni CO2 salınımı değil
  Bugün CNBC'ye bir röportaj veren ABD enerji bakanı Rick Perry, beşeri kaynaklı CO2 salınımının iklim değişikliğinin ana sebeplerinden birisi olduğuna inanmadığını belirtti.
  4,3b 40
  Trump'ın açıklamasına teknoloji devlerinden tepki yağıyor
  Furkan Babur 4 yıl
  Donald Trump’ın, ABD’nin Paris İklim Anlaşması’ndan çekileceğini açıklamasının ardından Trump’ın danışmanlarından Elon Musk ve Disney CEO’su Bob Iger görevinden ayrıldığını duyurdu.
  6,9b 54
  Donald Trump resmen açıkladı! ABD Paris İklim Anlaşması'ndan çekiliyor
  Elon Musk ve Tim Cook'un ikazlarını dinlemeyen Donald Trump Paris anlaşmasından çekileceğini resmen açıkladı. Trump, anlaşmanın ABD ekonomisine ve Amerikan vatandaşlarına zarar verdiğini düşünüyor.
  9,3b 61
  Tim Cook, Donald Trump'ı uyarmak için Beyaz Sarayı aradı
  Furkan Babur 4 yıl
  Trump'ı uyaran Elon Musk'ın ardından Apple CEO'su Tim Cook'un da Paris İklim Anlaşması hakkındaki fikirlerinden geri adım atması için ABD Başkanı DOnald Trump'ı aradığı ortaya çıktı.
  5,4b 18
  Elon Musk'tan Donald Trump'a tehdit: "İklim anlaşması iptal olursa ben yokum!"
  Donald Trump'ın ABD'yi Paris İklim Anlaşması'ndan çekeceği yönündeki iddialarla ilgili konuşan Elon Musk, Paris anlaşmasının iptal olması halinde danışmanlık görevinden ayrılacağını açıkladı.
  22,3b 26
  Teknoloji devleri Trumpa’a karşı iklim mücadelesi veriyor
  Furkan Babur 4 yıl
  Geçtiğimiz günlerde Donald Trump’ın, Obama’nın imzaladığı küresel ısınmayla mücadele düzenlemesini iptal etmesinin ardından teknoloji devleri ortak bildiri yayınladı.
  3b 5
  Yeni Haber
  şimdi
  Geri Bildirim