Son Aramalarınız TEMİZLE
  Genel Hızlı Tercihler Sıfırla
  Header'ı Tuttur
  Header'da Teknoloji Gündemi
  Anasayfa
  Büyük Slayt ve Popüler Haberler
  Döşeme Stili Ana Akış
  Kaydırarak Daha Fazla İçerik Yükle
  İçerikleri Yeni Sekmede Aç
  Detay Sayfaları
  Kaydırarak Sonraki Habere Geçiş
  Renk Seçenekleri
  Gece Modu (Koyu Tema)
  Sadece Videolar için Gece Modu
  Haber Gir indirim kodu

  Alternatif Enerji

  Kategori
  Alternatif enerji kaynakları, yenilenebilir enerji, rüzgar türbinleri, solar paneller, yeşil enerji, çevreci enerji hakkında haberler, incelemeler.
  SON GÜNCELLEME
  4 SA.

  GİRİLEN İÇERİKLER
  4 VİDEO 87 HABER 12 GALERİ

  ORTALAMA İÇERİK YOĞUNLUĞU
  HAFTADA 7 İÇERİK
  Virgin Atlantic havayolu firması "uçan taksi" işine girmeyi düşünüyor
  Birleşik Krallık'ta bulunan büyük havayolu firmalarından olan Virgin Atlantic "uçan taksi" hizmeti vermeyi planlıyor. Daha şimdiden ortaklık seçeneklerini gözden geçirmeye başladılar.
  939 4
  Norveç’li yenilenebilir enerji şirketi, çoklu türbin platformu Rüzgâr Yakalayan'ı duyurdu
  Gökhan G. 1 gün
  Norveç merkezli Rüzgâr Yakalama Sistemleri (WCS) adlı şirket, rüzgâr enerjisi üretmek için kurulan çiftliklerin maliyetlerini ciddi oranda düşürecek bir sistem geliştirdi.
  21b 19
  Enerji eşitsizliği küresel çapta büyümekte
  Yakın zamanda yayınlanan rapora göre küresel anlamda enerji üretimi artarken bölgesel eşitsizlikler büyümekte. Rapor, ilerleyen yıllar için sürdürülebilir ve eşit enerji yollarını arıyor.
  778 1
  Yeni elektronik mikrosistem ilerleyen günlerde çığır açabilir
  Yakın zamanda yapılan bir çalışmada kendi kendine enerji üretebilen yeni elektronik mikrosistem yaratıldı. Bu mikrosistemle beraber teknolojinin doğaya verdiği zararlardan kurtulabiliriz.
  2,9b 1
  Karbonu yeraltına enjekte ederek ortadan kaldırmak mümkün mü?
  Yeni bir çalışmada havadaki karbonun nasıl yeraltına verilerek daha temiz bir havaya sahip olabileceğimizin yolları aranıyor. Karbonu yeraltına vermek hem çevresel olarak hem ekonomik olarak iyi.
  1,4b 5
  Permiyen petrol ve gaz bölgeleri metan salınımının küçük kısmını oluşturuyor
  Yeni yapılan çalışmaya göre permiyen petrol ve gaz alanları genel metan salınımının yalnızca küçük bir kısmını oluşturuyor. Metan gazının iklim üzerindeki zararları için yine de hafife alınamaz.
  1,9b 3
  Yenilenebilir enerji büyük şehirlerde popülerleşiyor!
  IRENA'nın yakın zamanda yaptığı bir çalışmada büyük şehirlere kıyasla orta ve küçük ölçekli şehirlerdeki yenilebilir enerji teknolojilerinin gelişimi veya gelişememesi izleniyor.
  704 2
  Küçük petrol ve gaz üreticileri daha çok hava kirletiyor
  ABD'de yapılan bir araştırmaya göre küçük petrol ve gaz üreticileri daha çok metan gazı salınımı yapıyor. Bunun en büyük sebebi ise küçük olmalarından kaynaklı yasada boşluk bulabilmeleri
  2,3b
  Türkiye - Yunanistan geriliminde öngörülemeyen yeni kriz: “rüzgâr enerjisi”
  Türkiye - Yunanistan sınırları göz ardı edilen ancak önümüzdeki dönemde ciddi sorunlar temsil edebilecek yeni bir soruna gebe. Rüzgar enerjisi yeni bir krizin tetikleyici olabilir. Peki ama nasıl?
  67,6b 43
  Joe Biden yönetimi, ABD’nin ilk ticari ölçekli deniz üstü rüzgâr projesine onay verdi
  Gökhan G. 1 ay
  Biden yönetimindeki ABD yenilenebilir enerji sektöründe önemli bir yatırıma yeşil ışık yaktı. Vineyard Rüzgâr, ülkenin ilk ticari ölçekli deniz üstü rüzgâr projesi olacak.
  1,5b 9
  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’den yenilenebilir enerjiye yönelik açıklamalar
  Gökhan G. 1 ay
  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin güneş ve rüzgâr enerjisi yatırımları hakkında konuştu. Bakan Dönmez, Türkiye'nin sera gazı emisyonları konusuna da değindi.
  2,1b 10
  Tuzlu su veya idrarla şarj olabilen bir ışıldak geliştirildi
  Gökhan G. 1 ay
  Kolombiya merkezli E-Dina ve Wunderman Thompson adlı şirketler, Waterlight adını verdikleri bir ışıldak geliştirdi. Cihaz, tuzlu su veya idrarla şarj olarak uzun süre ışık yayabiliyor.
  2,3b 13
  Güneş ve rüzgârdan elde edilen elektrik, küresel talebin 100 katını karşılayabilir
  Gökhan G. 1 ay
  Londra merkezli düşünce kuruluşu Carbon Tracker’ın yayınladığı rapor, güneş ve rüzgârdan elde edilen elektriğin dünya enerji talebinin 100 katını karşılayabileceğini ortaya koydu.
  2,5b 9
  Bill Gates: Yeni teknolojiler geliştirmeden küresel ısınma sorununu çözmek mümkün değil
  Onur Seven 1 ay
  İklim Zirvesi'nde konuşan Bill Gates, emisyonları ortadan kaldırmak yeni teknolojiler geliştirilmesi gerektiğini, mevcut teknolojilerle hedefe ulaşmanın mümkün olmadığını söyledi.
  2,1b 29
  High Hopes adlı girişim, karbon yakalamak için sıcak hava balonları kullanmaya hazırlanıyor
  Gökhan G. 1 ay
  Karbon yakalama alanında faaliyet göstermek için kurulan High Hopes adlı girişim, CO2'yi atmosferde yakalamak için sıcak hava balonları kullanmaya hazırlanıyor.
  2,3b 3
  Facebook yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanma hedefine ulaştığını duyurdu
  Onur Seven 2 ay
  Facebook artık tamamen yenilenebilir enerji kaynaklarından güç aldığını ve net sıfır emisyona ulaştığını açıkladı. Şirket, rüzgar ve güneş enerjisi projelerine 8 milyar dolar para harcadığını söylüyor
  2,6b 10
  Türkiye yenilenebilir enerji kaynaklarında dünyada 12'nci, Avrupa'da 5'inci sırada
  IRENA raporuna göre Türkiye 2020 sonunda yenilenebilir enerji kaynaklarında 49.3 GW kapasiteye ulaşarak dünyada 12., Avrupa'da 5. sıraya yükseldi.
  2,5b 16
  Apple, yenilenebilir enerji depolama tesisi için Tesla’yla anlaştı
  Gökhan G. 2 ay
  Apple, ABD’nin Kaliforniya eyaletinde kuracağı yenilenebilir enerji depolama tesisi için Tesla'dan pil tedariki yapacak.Apple'ın tesis için 85 adet Magapack adı verilen pillerden alacağı belirtiliyor.
  4,6b 4
  İskoçya’da gel-git enerjisinden elde edilen elektrikle çalışan otomobil şarj istasyonu açıldı
  Gökhan G. 2 ay
  İskoçya'da gel-git enerjisinden elde edilen elektiğin güç verdği bir otomobil şarj istasyonu kuruldu. Bu istasyon, İngiltere için de bir ilk.
  1,9b 7
  ABD’de bir okul, güneş enerjisi üretiminden elde ettiği gelirle personelin maaşına zam yaptı
  Gökhan G. 2 ay
  ABD'nin Arkansas eyaletindeki bir okulun yöneticileri, yenilenebilir enerjiye yatrım yaparak okul kadrosunda görev yapan öğretmenlerin maaşına yıllık 15 bin dolar zam yaptı.
  2,9b 15

  Alternatif Enerji Haberleri 📰

  Alternatif Enerji ile ilgili tüm haber ve gelişmeleri içerisinde bulunduğunuz kategori sayfasından takip edebilirsiniz. DonanımHaber editörleri, Alternatif Enerji dünyasında yaşanan son gelişmeleri sizlere aktarmak için haftada ortalama 7 içerik oluşturmaktadır. Ayrıca şimdiye kadar ise Alternatif Enerji kategorisiyle ilişkilendirilmiş 4 video, 12 galeri ve 87 haber içeriği bulunmaktadır.

  DonanımHaber’deki Alternatif Enerji Haberleri içerisinde en çok okunan içerik 🚀 324 metrelik çoklu rüzgâr türbini başlıklı haber iken, en çok yorum alan içerik ise 💬 Mavi Vatan'da yeni krizin adı rüzgar enerjisi olabilir başlıklı haber olmuştur. Ayrıca Alternatif Enerji ile ilgili en güncel gelişmelere de 13 Haziran 2021 tarihinde yayınlanan 🆕 Virgin Atlantic havayolu firması "uçan taksi" işine girmeyi düşünüyor başlıklı içerikte yer verilmiştir.

  Siz de son dakika Alternatif Enerji Haberlerini kaçırmamak için bu kategoriye abone olarak, hem e-posta ile hem de forum ve mobil uygulamamız üzerinden bildirim alabilirsiniz.

  Alternatif Enerji Kategorisiyle İlgili Faydalı Bağlantılar

  DonanımHaber'de yayınlanan son Alternatif Enerji Haberlerine göre şu bağlantılar ilginizi çekebilir:

  Yeni Haber
  şimdi
  Geri Bildirim