Anlık Bildirim

Apple, Xiaomi'den koltuğu geri alarak dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi oldu

Akıllı telefon pazarında küresel çip krizi devam ederken Canalys, 2021'in 3. çeyreğindeki pazar paylarını açıkladı. İlk sırada Samsung yer alırken Apple ikinci, Xiaomi ise az farkla üçüncü oldu.

Canalys, 2021'in üçüncü çeyreğindeki akıllı telefon pazar paylarını açıkladı Tam Boyutta Gör

Araştırma firması Canalys, 2021'in üçüncü çeyreğinde gerçekleşen küresel akıllı telefon sevkiyatlarına dair raporunu yayınladı. Rapora göre dünya çapında akıllı telefon pazarındaki sevkiyat hacminin bu yılın 3. çeyreğinde yıllık bazda %6 geriledi.

Bir süredir yaşanan küresel çip krizi bu çeyrekte de etkisini gösterdi. Canalys Baş Analisti Ben Stanton, akıllı telefon sektöründeki arz ve talep dengesinin 2022'den önce sağlanabileceğini düşünmediğini söyledi.

Samsung'un liderliği devam ediyor

Canalys verilerine bakıldığında Samsung, bu yılın ikinci çeyreğinde %19 pazar payına sahipken üçüncü çeyrekte %23'e yükseldi ve liderlik tahtındaki yerini korumayı başardı. Ayrıca geçtiğimiz yılın üçüncü  çeyreğiyle aynı oranı yakalamış oldu.

Pazar paylarındaki ikinci sıra rekabetinde bu çeyrekte Apple, Xiaomi'nin önüne geçmeyi başladı. %14 pazar payı oranını yakalayan Xiaomi, %15 pazar payına sahip olan Apple'ın gerisinde kaldı.

Dördüncü ve beşinci sıraya bakıldığında ise %10'arlık pazar payları ile BBK Electronics'in iki alt şirketi Vivo ve Oppo yer aldı.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim