Oyun dünyasının efsaneleri arasında ilk sıralarda yerini alan Super Mario Bros., artık tarihin en pahalı oyunu olma özelliğine de sahip. Bu eğlenceli oyunun 1986 yılında satın alınan bir kopyası, 660 bin dolar fiyatla alıcı buldu.
Çekmecede unutuldu
Bir hatırlatma olarak, oyunun 1985 yılında piyasaya sürüldüğünü belirtelim. Önceki dünya rekoru da bir başka Super Mario oyununa aitti ve geçtiğimiz yaz 114 bin dolara satılmıştı. Kaynaklara göre 660 bin dolara satılan Super Mario Bros. kartuşunun mükemmel durumda ve kapalı bir ambalaj içinde olduğu belirtiliyor.
Associated Press'e göre oyunun ilginç bir hikayesi var. Super Mario Bros. kartuşu aslında bir Noel hediyesi olarak satın alındı ancak çekmecede unutuldu. 1986'dan günümüze kadar orada yatan oyun böylece orijinal ambalajı dahi açılmadan yeni sahibine geçti. Oyunu ilk satın alan kişinin ise kartuşu, 2021 yılının başlarında tesadüfen bulduğu belirtildi.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
![DH Android Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-android.png)
![DH iOS Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-ios.png)
Yurtdışı fiyatı bile 9k olunca insanın hevesi kaçıyor
Benim oğlana alayım bi tane
O ışık efektleri sadece yanlarda değil üstte de olmalıydı. Böylece tabancayı kullanan, kafasını yana eğmek zorunda kalıp, fıtık olmaz.
hocam 4x daha iyi direk hs attirir
![Profil resmi](https://www.donanimhaber.com/images/upfiles/1615937/f6cd3016-c780-429c-adf4-3d9f5892db14.gif)
Evet ama 6x scop daha iyi gider buna daha uzaktaki hedefler için. Gerektiğinde 3x'e de çekebilirsin falan :D
Hazneye kezzaplı su doldurup nişan almak yapmayın böyle şeyler yahu...
1 Kişi Okuyor (0 Üye, 1 Misafir) 1 Masaüstü
GENEL İSTATİSTİKLER
17821 kez okundu.
24 kişi, toplam 27 yorum yazdı.
HABERİN ETİKETLERİ
super mario bros., süper mario ve