Anlık Bildirim

WhatsApp sevilen Telegram özelliğini kendi bünyesine ekliyor: Kanallar

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bu sefer Telegram'dan Kanallar özelliğini kendi bünyesine eklemek için çalışmalara başladı. Sızıntılarla açığa çıkan yeniliğin detayları da netleşmeye başladı.
Telegram Kanallar özelliği WhatsApp'a geliyor Tam Boyutta Gör
WhatsApp, internet üzerinden mesajlaşma ve grup sohbetlerinin olabildiğince kullanışlı hale gelmesinde büyük rol oynamakta. Bununla birlikte iletişim ihtiyaçları da gelişiyor. Telegram ise uzun zamandır Kanallar özelliğine sahip olmasına rağmen WhatsApp'ın popülerliğini yakalayamadı. Zira WhatsApp, bu sefer de Kanallar özelliğini kendi bünyesine eklemek için çalışmalara başladı.

Play Store'da bulunan beta sürümünde görünüyor

WABetaInfo, bu özelliğin geliştirme aşamasında olduğunu gösteren bir dizi raporun ardından, kullanıcıları Kanallar hakkında bilgilendiren ve özelliğin kullanıma sunulması için hazırlanan yeni bir bilgi istemi keşfetti. Bilgi istemi, Play Store'da bulunan mesajlaşma uygulamasının 2.23.10.14 beta sürümünde görünüyor.

Telegram Kanallar özelliği WhatsApp'a geliyor
WhatsApp, bir kanalın sahip olabileceği üye sayısına ilişkin önceden belirlenmiş bir sınır olmadığını belirtmekte. Bilgi isteminde ayrıca bu özelliğin haberleri, etkinlikleri ve diğer bilgileri geniş bir kitleyle paylaşmak için kullanılacağı da amaçlanıyor. Kanalın üyeleri gönderenin telefon numarasını görmeyecek ve böylece gönderenin gizliliğinin bozulmaması sağlanacak. İlginç bir şekilde WhatsApp'ın açılır penceresi, Kanallar'daki iletişimin uçtan uca şifrelenip şifrelenmeyeceğini belirtmiyor.

Kanallar, müşterilerle iletişim kurmayı amaçlayan işletmeler ya da ilgili taraflara bilgi yayınlamak isteyen devlet ve özel kuruluşlar için biçilmiş kaftan. Kanallar'ın, WhatsApp'ın kararlı sürümünde resmi olarak kullanıma sunulmasını merakla bekliyoruz.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim