Telekomünikasyon Haberleri

Etiket
Son dakika telekomünikasyon haberleri DH’de. Geçmişten bugüne (), telekomünikasyon hakkında bilgi ve güncel haberleri buradan takip edin! Yeni haberlerden anında haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin.
SON GÜNCELLEME
3 AY

GİRİLEN İÇERİKLER
14 HABER

ORTALAMA İÇERİK YOĞUNLUĞU
YILDA 2 İÇERİK

Telekomünikasyon Son Dakika Haberleri

Güncel Telekomünikasyon Haberlerini Takip Edin 📰

Son dakika telekomünikasyon haberleri de dahil olmak üzere telekomünikasyon ile ilgili tüm haber ve gelişmeleri, bu sayfadan takip edebilirsiniz. Bu bağlamda konuyla alakalı 0 video, 0 galeri ve 14 adet telekomünikasyon haber içeriği bulunmuş olup, tüm içerikler 1 sayfalı bu arşivde listelenmektedir.

telekomünikasyon İle İlgili Son Haberler Neler ❓

DonanımHaber’deki güncel telekomünikasyon haberleri içinde dikkat çeken gelişmeler şöyle 🔽

Anlık Telekomünikasyon Gelişmeleri DH’de 📢

Türkiye'nin en büyük teknoloji sitesi www.donanimhaber.com'da, yeni telekomünikasyon haberlerini takip etmek isteyenler için her yıl olduğu gibi 2024’te de sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz. Dilerseniz son telekomünikasyon haberlerini okuduktan sonra, Operatör İnceleme ve Videoları da izleyebilirsiniz.

Telekomünikasyon Hakkında

Telekomünikasyon, iki ya da daha fazla kişinin teknolojiyi kullanarak bilgi alışverişinde bulunmasına denir. Haberleşme teknolojisi kanalları kullanarak ve fiziksel yollarla (sinyal kabloları) ya da elektromanyetik dalgaların bir formu olarak bilgileri iletir. Elektrik sinyalleri buna örnek olarak verilebilir. Telekomünikasyon topluluk adı olarak isimlendirilebilir çünkü birçok farklı teknolojiyi içinde barındırmaktadır.

Eski zamanlardaki uzak mesafe iletişim için ışık, dumanla haberleşme ve semafor gibi görsel sinyaller aracılığıyla kullanılırdı. Mesafeler arası iletişime geçişte ilk modern haberleşmedeyse borazan, davul veya ıslık gibi sesli mesaj araçlarıyla iletişim yaygındı. Günümüz modern teknolojisinde elektriksel ve elektromanyetik dalgalar uzun mesafelerarası iletişim yaygın olarak kullanılmaktadır. Telgraf, telefon, network, fiber optik ve haberleşme uyduları günümüz teknolojisinde kullanılan elektriksel ve elektromanyetik dalgalara birkaç örnektir. Wireless iletişimdeki devrim 1909’da Fizik dalında Nobel ödülü alan Guglielmo Marconi’nin radyo haberleşmesi alanında öncülük ettiği gelişmelerle 20. yüzyılın ilk on yılı içerisinde başladı.

Diğer kayda değer öncü icatlar ve geliştirmelerin mucitleri arasında elektrik ve elektronik iletişimi alanında Charles Wheatstone, telgrafı icat eden Samuel Morse, telefonu icat eden Graham Bell, radyoyu geliştiren Lee de Forest, Edwin Armstrong, Wladimir K. Zworykin ve Guglielmo Marconi ve televizyonu icat eden Philo Farnsworth ve John Logie Baird sayılabilir.

Telekomünikasyon hakkında bilgi Vikipedi'den alınmıştır.

Telefon KıyaslamaTelefon FiyatlarıTelefon Tavsiyeleri
Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim