Son Aramalarınız TEMİZLE
  Genel Hızlı Tercihler Sıfırla
  Header'ı Tuttur
  Header'da Teknoloji Gündemi
  Anasayfa
  Büyük Slayt ve Popüler Haberler
  Döşeme Stili Ana Akış
  Kaydırarak Daha Fazla İçerik Yükle
  İçerikleri Yeni Sekmede Aç
  Detay Sayfaları
  Kaydırarak Sonraki Habere Geçiş
  Renk Seçenekleri
  Gece Modu (Koyu Tema)
  Sadece Videolar için Gece Modu
  indirim kodu

  elektrik

  Etiket
  SON GÜNCELLEME
  2 AY

  GİRİLEN İÇERİKLER
  2 VİDEO 4 HABER 2 GALERİ

  ORTALAMA İÇERİK YOĞUNLUĞU
  YILDA 4 İÇERİK
  Dünyanın ilk yüzer nükleer güç santrali faaliyete geçti
  Onur Seven 2 ay
  Dünyanın ilk yüzer nükleer santrali ‘Akademik Lomonosov’ şebekeye bağlanarak elektrik üretmeye başladı. Santral toplam 70 megavat kurulu güce sahip 2 reaktörden oluşuyor.
  2,1b 1
  Yerli elektrik üretiminde rekor kırıldı
  3 Eylül 2020 tarihinde Türkiye'de elektrik üretim ve tüketim rekoru kırıldı. Günlük elektrik üretim rekoru 2 yıl sonra kırıldı. Enerji Bakanı Fatih Dönmez konuyla ilgili paylaşım yaptı.
  4,2b 33
  Elektrik Şirketini değiştirmek
  Eskiden devlet tekelinde olan elektrik dağıtımı, artık özel enerji kuruluşları tarafından da gerçekleştiriliyor. Tıpkı telefon ve internet aboneliklerinde olduğu gibi elektrik dağıtım şirketleri de...
  3b 1
  Koronavirüs nedeniyle sayaçları okuma yöntemi değişti
  Koronavirüs salgını pek sektörde olduğu gibi enerji dağıtım şirketlerinin çalışma yöntemini de değiştirdi. Elektrik ve doğalgaz faturaları, önceki yılların tüketim ortalamasına göre kesilecek.
  6,8b 69
  Sadece yenilenebilir enerji kullanmak isteyenlere özel tarife
  Yusuf Akbaş 1 yıl
  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, evinde ve iş yerinde sadece yenilenebilir enerjiden elde edilen elektriği tüketmek isteyenler için özel tarife çalışmaların başlatıldığını duyurdu.
  5,5b 10
  Grafen elektrik iletiminde devrim yaratabilir
  Ekrem71 1 yıl
  Ohio Devlet Üniversitesi araştırmacıları grafen maddesindeki karbon atomlarına belirli bir açıda ikinci karbon katmanı ekleyerek süper iletken elde etmeyi başardı.
  5,2b 9
  Türkiye’de elektrik üretiminde yerli kaynakların payı %66’yı geçti
  Ülkemizde yılın ilk altı aylık döneminde üretilen elektriğin büyük bir bölümü yenilenebilir enerji kaynakları veya ülkemizdeki kaynaklar kullanılarak sağlandı. İşte bakanlık verileri ile tüm detaylar:
  7,3b 60
  İran'da Bitcoin madencileri camileri mesken tuttu
  Onur Seven 2 yıl
  Camilerdeki elektriğin ücretsiz olması İran'daki kripto para madencilerini harekete geçirdi. Ücretsiz elektriği fırsata çevirmek isteyen Bitcoin madencileri camilere akın etti.
  6,8b 32
  Yeni cihaz kar yağışından yararlanarak elektrik üretiyor
  Bilim insanları kar tanelerinden yararlanarak elektrik enerjisi üreten yeni bir cihaz geliştirdi. Şu an için oldukça düşük miktarlarda enerji üretebilen cihaz Nano Energy dergisinde de yayımlandı.
  3,5b 1
  Google ve Amazon elektrik faturanızın ne kadar geldiğini öğrenmek istiyorlar
  Uğur Seven 2 yıl
  ABD'li teknoloji devlerinden Google ve Amazon, kullanıcılarının elektrik faturaların ne kadar geldiğini öğrenmek istiyorlar. Bunun nedeni ise cihazlarını optimize etmek ve enerji pazarına girmek.
  4b 7
  Karbon emici sistem, karbondioksiti elektrik ve hidrojen yakıtına dönüştürüyor
  Gökhan G. 2 yıl
  Bilim insanları karbondioksiti hapseden ve yerine elektrik ile hidrojen üreten bir sistem geliştirdiler. Yenilenebilir enerji üreten sistem ile ilgili detaylar haberimizde.
  3,4b 1
  Kendi gücünü sağlayan elektrikli bandaj, yaraları daha hızlı iyileştirebilir
  Gökhan G. 2 yıl
  İyileşmesi haftalar alan yaraların çok daha hızlı sürede ve ucuza iyileşeceği günler çok yakın. Testlerine başlanan elektrikli bandaj, "yara bandı" kavramını yeniden yazmak için geliyor.
  6,9b 4
  Aynı anda hem hidrojen hem de elektrik üretebilen güneş hücreleri geliştirildi
  Yenilenebilir enerji kaynaklarının giderek önem kazandığı şu günlerde biliğm adamları panellerin verimliliğini arttırmanın yanı sıra fonksiyonlarını da arttırmanın da yollarını arıyor.
  11,8b 5
  Elektrik faturaları üçe bölünüyor
  Yusuf Akbaş 2 yıl
  Elektrik faturalarında enerji ve enerji dışındaki bedellerin sınıflandırılmasında değişikliğe gidildi. Eurostats sınıflandırmasına benzer şekilde sınıflandırma yapılacak.
  11,1b 59
  Az elektrik tüketene daha ucuz elektrik geliyor
  Onur Seven 2 yıl
  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, az elektrik tüketenlere düşük tarife uygulamasının gündemde olduğunu açıkladı. Tüketimi az olan konut ve küçük esnafa ucuz fiyatlarla elektrik sunulacak.
  16,1b 55
  Güneş ışığı ve yağmur damlalarından elektrik üreten hibrit güneş paneli
  Furkan Babur 3 yıl
  Güneş panellerinin sayısız avantajına karşılık yağmurlu havalar bu panellerin kullanımına gölge düşürüyor. Çinli araştırmacıların geliştirdiği hibrit panel ile bu durum son bulabilir.
  4,3b 8
  2017’de elektrik üretimine 6,2 milyar dolar yatırım yapıldı
  Yusuf Akbaş 3 yıl
  Türkiye'de 2017 yılı içerisinde elektrik üretimi için yapılan yatırım ve kapasite miktarı belli oldu. Türkiye'deki kurulu toplam elektrik kapasitesi 85 bin megavata yükseldi.
  2b 34
  Araştırmacılar sıcaklık farkından elektrik üreten cihaz geliştirdi
  Furkan Babur 3 yıl
  Sıcaklık farkının elektrik üretmek için kullanışlı bir araç olabileceği uzun süredir araştırılıyordu. MIT'deki araştırmacılar ise bugüne kadar en kullanışlı termal rezonatörü üretti.
  7b 9
  Tesla Model X sahibi -17 derecede uyuduğu aracında sabaha kadar 5 TL'ye ısındı
  Onur Seven 3 yıl
  Sahip olduğu Tesla marka aracıyla ilginç videolar çeken Bjørn Nyland, bu kez hava sıcaklığının -17 dereceye düştüğü soğuk bir Norveç gecesinde Model X'te uyuyarak sabaha kadar 5 TL'ye ısındı.
  17,3b 65
  Elektrik üretiminin yüzde 32'sini yenilenebilir enerjiden karşılıyoruz
  Yusuf Akbaş 3 yıl
  Yenilenebilir enerjiye yapılan yatırımlar sonucunda elektrik üretiminin yüzde 32'lik bölümünü yenilenebilir enerjiden karşılamaya başladık. Bu oran, YEKA ile daha da artacak.
  5,7b 58
  Yeni Haber
  şimdi
  Geri Bildirim