Anlık Bildirim

Ukrayna, ülkeyi çevrimiçi tutmak için büyük mücadele veriyor

Ukrayna, Rusya'nın saldırılarıyla hasar gören önemli telekomünikasyon merkezleri ve altyapılarını düzelterek ülkenin çevrimiçi kararlılığını sağlamaya çalışıyor.
2

Ukrayna, ülkeyi çevrimiçi tutmak için çalışıyor Tam Boyutta Gör

Rusya'nın Ukrayna'yı işgal girişiminde Ukrayna'da telekomünikasyon hizmetleri de büyük hasar gördü. Ülkenin büyük telekomünikasyon sağlayıcılarının önemli merkezlerinde gerçekleşen hasarlar sebebiyle ülke, iletişim hatlarının devamlılığını sağlamak adına çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Servis sağlayıcıları arasında geçişe izin veriliyor

Ülkede yaşayan insanların yarısına hizmet sağlayan ülkenin en büyük internet ve mobil operatörü olan Kyivstar'ın önemli merkezleri saldırıya uğradı. Ayrıca, diğer servis sağlayıcılarla birlikte ülkenin üçüncü büyük telekomünikasyon sağlayıcısı Lifecell de mevcut süreçten olumsuz etkilendi.

Servis sağlayıcılarından yapılan açıklamalara bakıldığında ülkedeki şirketler, hasar alan baz istasyonlarının onarılmasında birbirlerine destek oluyorlar. Özellikle saha çalışmalarında bu yardımlaşmanın önemli olduğuna vurgu yapıyorlar. Bununla birlikte müşterilerin, sözleşmesinin bulunduğu servis sağlayıcısının arızalanması durumunda başka operatörlerin şebekelerine sorunsuz bir geçiş yapmasına izin verdiklerini belirtiyorlar.

Ukrayna'daki servis sağlayıcılarının gerçekleştirdiği saha çalışmalarının ve iletişim hatlarının kesilmemesi üzerine yaptıklarının ülkedeki vatandaşlar haricinde Rusya'nın, istihbarat toplaması veya askerlerin rapor göndermesi için de önemli olduğu üzerinde teoriler bulunuyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim