Anlık Bildirim

Twitter yeni bir video düzeni deniyor

Twitter önümüzdeki haftadan itibaren paylaşılan videoların dikey formatta ve kesintisiz olarak izlenebileceği yeni bir akış formatını mobil uygulamalarda erişime açıyor. 

Twitter Tam Boyutta Gör

Sosyal medya platformlarının TikTok benzeri video konseptini bir şekilde kendilerine de adapte etmeye çalıştığını görüyoruz. Instagram Reels, YouTube Shorts gibi özelliklerden sonra Twitter da benzer bir yapıya geçiş yapıyor.

Twitter video akışları geliyor

Twitter bu yeni çalışmasında büyük bir değişikliğe gitmiyor. Amaç paylaşılan videoların dikey akış yapısında kesintisiz olarak izlenebilmesi. Bir gönderideki videoya girdiğinizde bu akış yapısı otomatik olarak karşınıza çıkıyor. Yani videoları düzenleme, müzik ekleme, efekt gibi araçlar sunulmuyor.

Diğer taraftan Keşfet sekmesinde videolar için atlı karınca tasarımında bir galeri düzeni de getiriliyor. Sizin için Videolar adıyla yerleştirilecek bu yeni galeri böylece Keşfet sekmesinde daha fazla video görüntülenmesine olanak verecek. Sizin için Videolar özelliği İngilizce dilinde mobil kullanıcılara sunulmuş durumda. Dikey video akışları ise yine İngilizce olarak iOS uygulamasında kullanıma sunulacak.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim