Anlık Bildirim

Musk'ın yeni gelir kaynağı: Twitter, kullanıcı adlarını satmayı planlıyor

Hâlâ Twitter’ın başında olan Elon Musk, sosyal medya platformunun gelirlerini artırmanın yeni bir yolunu buldu. Twitter kullanıcı adlarının açık artırma yoluyla satılacağı konuşuluyor.
twitter kullanıcı adları açık artırma ile satılabilir Tam Boyutta Gör
Hâlâ Twitter’ın başında olan Elon Musk, sosyal medya platformunun gelirlerini artırmanın yeni bir yolunu buldu. Twitter kullanıcı adlarının açık artırma yoluyla satılacağı konuşuluyor.

Kullanıcı adları açık artırmayla satılacak

Elon Musk, Ekim ayı sonunda 44 milyar dolarlık bir anlaşmaya Twitter’ın yönetimini devraldığından beri şirkette gelir elde etmenin yollarını arıyor. Musk, çalışan sayısını düşürdükten ve premium Twitter Blue abonelik fiyatını yükselttikten sonra kullanıcı adlarını açık artırmaya çıkarmayı düşünüyor. Kullanıcıların kullanıcı adları için teklif vereceği online açık artırmalar, şirketin mühendisleri tarafından organize edilecek.

Aktif olmayan hesaplar yakında silinecek

Yeni gelir akışı şu an ortaya çıksa da Aralık ayından beri Twitter’ın gündeminde, tartışılıyor. Fikrin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği bilinmiyor; gerçekleşirse de tüm kullanıcı adlarının mı yoksa atıl hesapların mı satışa çıkarılacağı belli değil. Bu arada Musk, yakın zamanda aktif olmayan hesapların silineceğini, 1.5 milyar kullanıcı adının boşa çıkacağını söylemişti. Kullanıcılar, kendi isimlerinde vakti zamanında alınmış ancak hiç tweet atılmamış hesapların kullanıcı adlarını alabilecek mi yakında göreceğiz.

Twitter, kullanıcı adlarının alınıp satılmasına izin vermiyor. Bu kurala rağmen, Twitter kullanıcı adları yıllardır karaborsada satılıyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim