Anlık Bildirim

Twitter yönetimi satışı onayladı ancak halen pürüzler var

Twitter hissedarlarının Temmuz sonunda oylama yapacağı satış görüşmeleri halen Elon Musk cephesinde kesinliğe kavuşmuş değil. Ortada 3 önemli pürüz bulunuyor.   

Twitter Tam Boyutta Gör

Adeta yılan hikâyesine dönen Twitter’ın satın alma sürecinde Twitter yönetim kurulu nispeten daha uyumlu davransa da Elon Musk tarafında pürüzler devam ediyor. Hali hazırda 3 pürüzün çözülmesi gerekiyor.

Elon Musk pürüz istemiyor

Twitter yönetim kurulu bu hafta sosyal ağın Elon Musk’a devredilmesine onay verdi ve komisyona gönderdiği raporda bundan sonraki sürecin hissedarların onaylamasına bağlı olduğunu belirtti.

Elon Musk ise belirli taleplerinin henüz karşılanmadığını belirtiyor. İlk olarak troll hesapların gelir getiren kullanıcılar içerisinde en fazla yüzde 5 oranında olmasını istiyor. Bunun için daha akıcı bir cevap isteyen Musk kararını ondan sonra verecek.

İkinci olarak Musk’un alacağı borcu nasıl geri ödeyeceği sıkıntı oluşturuyor. Özellikle Tesla hisselerinin performansı bu noktada belirleyici olacak. Üçüncü olarak hissedarların Temmuz sonunda yapacağı oylama da yine önemli bir engel olabilir. Yani satın alma süreci giderek daha fazla karmaşaya sürükleniyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim