Anlık Bildirim

WhatsApp Business hesaplarının çevrimiçi durum göstergesi gizleniyor

WhatsApp'ın Android için yayınlanan en son beta sürümünde, işletme hesaplarının çevrimiçi durum göstergesi gizlendi. Kullanıcılar artık işletmenin o an etkin olup olmadıklarını göremiyor.

WhatsApp Business hesapları için önemli değişiklik Tam Boyutta Gör

Dünyanın en popüler şifreli mesajlaşma hizmeti WhatsApp'a sürekli olarak yeni özellikler ekleniyor. Şirketin kullanıcılara sunmayı planladığı işlevleri ilk önce beta test kanalı aracılığıyla test ettiğine şahit oluyoruz. WhatsApp'ın en son Android beta sürümünde işletme hesaplarının çevrimiçi durumunu görüntüleme özelliğinin kaldırıldığı ortaya çıktı.

WABetaInfo internet sitesine göre, WhatsApp'ın Android için yayınlanan 2.21.13.17 numaralı beta sürümü, işletme hesaplarının o anda etkin olup olmadığını görüntüleme yeteneğini ortadan kaldıran kayda değer bir değişiklik içeriyor. Dahası da var. Görünüşe bakılırsa çevrimiçi durumla birlikte son görülme de artık görünmüyor.

WhatsApp Business hesapları için önemli değişiklik Tam Boyutta Gör

Kararlı sürüme henüz gelmedi

WhatsApp uygulamasını 2.21.13.17 numaralı beta sürümüne güncelleyen Android kullanıcıları artık bir işletmeyle sohbet ederken çevrimiçi veya son görülme durumu yerine “İşletme Hesabı” yazdığını görecekler. Yapılan değişiklikler henüz kararlı sürüme ulaşmadığı için en son betayı kullanmayanlar hala işletme hesaplarının çevrimiçi veya son görülme durumlarını görebiliyor.

WhatsApp Web ile iOS versiyonlarında çevrimiçi ve son görülme durumlarını görmek hala mümkün. Ancak WhatsApp'ın bir sonraki beta güncellemesinde bu değişiklikler geri alınmazsa aynı şeyler WhatsApp Web ve iOS platformları için de geçerli olacaktır.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim