Anlık Bildirim

WhatsApp için İşletme Dizini özelliği geldi: Dijital Sarı Sayfalar!

WhatsApp ile bundan böyle şirketleri arayıp bulmak çok daha kolay olacak. Firmalar bu yeni özellikten oldukça yararlanacak. İşletme Dizini isimli bu sistem ne işe yarıyor?
WhatsApp
WhatsApp Business büyük işletmelere ve küçük işletmelere yönelik faydalı hizmetler sağlamaya devam ediyor. Bu platform için sarı sayfaları anımsatan yeni bir özellik şimdilik beş ülkede kullanıma sunuldu.

WhatsApp İşletme Dizini özelliği ile neler sunuyor?

Brezilya'da, Kolombiya'da, Endonezya'da, Meksika'da ve Birleşik Krallık'ta devreye sokulan bu sistem kullanıcıların şirketleri seyahat veya alışveriş gibi iş kategorilerine göre sınıflandırmasını sağlayacak.

WhatsApp Business platformuna kayıtlı olan şirketler işletme kategorisine göre sınıflandırma mekanizmasına pek ihtiyaç duymayacak. Zira onlar doğrudan isimleri eşliğinde aratılabilecek. Elbette bu markalar da kendi kategorisinde arama yapıldığı zaman bulunabilecek.

WhatsApp Business Tam Boyutta Gör

Bu platforma kaydolan işletmeler dizinde görünürken Brezilya'daki WhatsApp dizini küçük işletmeler tarafından da kullanılabiliyor. İşletme Dizini (Business Directory) isimli özellik geçen yıl Brezilya'nın Sao Paulo kentinde test edilmeye başlandı.

Brezilya'da yalnızca Android tabanlı olan cihazlarda çalışan İşletme Dizini diğer ülkelerde Android ve iOS ile uyumlu bir şekilde çalışıyor. 

Meta'nın CEO'su Mark Zuckerberg bu sistemin kullanıcılara bir işletme hakkında araştırma yapılırken, o işletmeye mesaj gönderilirken ve bir ürün o işletmeden satın alınırken kolaylık sağlamak amacıyla tasarlandığını söyledi. Bu özelliğin ülkemize ne zaman geleceği henüz belli değil.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim