Anlık Bildirim

WhatsApp sohbet geçmişini iOS'tan Android'e aktarma özelliği, Pixel ve yeni telefonlarda kullanılabilecek

Google'ın açıklamalarına göre WhatsApp sohbet geçmişi iPhone’dan Android’e aktarılabilecek. Özelik şu an için yalnızca Pixel ve yeni çıkan cihazlarda kullanılabilecek.

Google tarafından yapılan yeni bir duyuruya göre, WhatsApp sohbet geçmişini iPhone’lardan Android’e taşımayı sağlayan ‘sohbet geçmişi taşıma özelliği’ artık tüm Google Pixel telefonlarda ve Android 12 ile piyasaya sürülen tüm yeni telefonlarda kullanılabilecek.

iOS'tan Android'e sohbet geçmişi aktarılabilecek Tam Boyutta Gör

Bu özellik zaten Samsung telefonlarda kullanılabiliyordu, ancak yapılan yeni duyurulara birlikte özelliğin kullanım alanı daha da genişletildi ve artık iOS’tan Android’e sohbet geçişini sağlama deneyimi çok daha kolay hâle geldi.

Kullanıcıların işlemi gerçekleştirebilmesi için USB-C Lightning kablosuna ve WhatsApp’ın en güncel sürümüne sahip olması gerekecek. Google’a göre, Android telefonların kurulumu sırasında kablo telefonlara bağlandıktan ve ekranda çıkan QR kod tarandıktan sonra iPhone’dan Android’e sohbet aktarım işlemi başlayacak.

QR kod tarandıktan sonra işlem başayacak Tam Boyutta Gör

İşlem sırasında mesaj alımı duracak

Bunlara ek olarak şirket, taşıma sırasında iPhone’ların WhatsApp mesajı almayacağını, yani hiçbir mesajın geçiş işlemi sırasında kaybedilmeyeceğine de vurgu yaptı ve özelliğin Android 12 güncellemesi yapacak olan telefonlara da eklenme ihtimalinin bulunduğunu belirtti. Özelliğin Android 12 ile piyasaya sürülen telefonlarda yer alacağını söyleyen şirket desteklenmesi için telefon üreticileri ile birlikte çalıştığını da açıklamalarına ekledi.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim