Anlık Bildirim

Windows Defender kötü amaçlı ve güvenlik açığı bulunan sürücüleri engelleyecek

Windows işletim sisteminde yer alan Windows Defender, artık saldırılara karşı savunmasız ve kötü niyetli sürücüleri engelleyerek yüklenmesini önleyecek.         
1

Windows Defender güvenlik açığı bulunan sürücüleri engelleyecek Tam Boyutta Gör

Windows'ta yerleşik olan Windows Defender yazılımı, savunmasız ve kötü amaçlı sürücülere karşı koruma sağlayan bir özellik aldı. Microsoft, donanım satıcılarıyla birlikte, güvenlik açığı bulunan sürücülerin kara listesini oluşturdu.

Microsoft, sürücü güvenliğine önem vermeye başladı

Microsoft'un güvenlikten sorumlu başkan yardımcısı David Weston yeni özelliği: "Yeni Windows güvenlik seçeneği: Güvenlik açığı bulunan sürücüleri içeren daha agresif engelleme listesini etkinleştirin." şeklinde bir tweetle duyurdu. Öte yandan bu listenin, donanım satıcılarıyla birlikte, yazılım bileşenlerinin davranışına dayalı olarak oluşturulduğu bildirildi.

Liste, sistemdeki güvenlik açıklarını kullanan, kötü niyetli davranışlar sergileyen ve sistem için potansiyel tehlike taşıyan sürücüleri içeriyor. Yeni işlevi, 4.18 sürümünden itibaren Windows Defender güvenlik ayarlarındaki "Core isolation" menüsünden etkinleştirebilirsiniz. Microsoft, saldırganların bilgisayarlara tam erişim elde etmek için sürücülere kötü amaçlı kod bulaştırdığını tespit ettikten sonra sürücü güvenliğine özel önem vermeye başlamıştı. 

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim