Anlık Bildirim

Yeni PlayStation 5 sistem güncellemesi yayınlandı: İşte PS5'e gelen yenilikler

Sony, PlayStation 5 kullanıcılarının merakla beklediği güncellemeyi yayınladı. PS5 sistem güncellemesi 7.0, Discord, 1440p VRR desteği ve fazlasını getiriyor.   
Sony PS5 güncelleme 7.0 yenilikler Tam Boyutta Gör
Sony, Discord entegrasyonunu da içeren yeni PS5 güncellemesini yayınladı. Yeni güncelleme, konsoldan Discord aramalarına katılma, 1440p çözünürlükte iyileştirmeler, PS5 konsolları arasında veri transferi dahil birçok yenilik getiriyor.

Discord entegrasyonu

Discord aramalarının PS5 konsoluna aktarılması için kullanıcının telefon veya bilgisayardan Discord uygulamasını kullanıyor olması gerekiyor. Ayrıca şu anda yalnızca sesli aramalar destekleniyor. Bu, konsol üzerinden Discord sohbet mesajlarının görüntülenemeyeceği, diğer Discord kullanıcılarının yayınlarının görülemeyeceği anlamına geliyor. Oyuncular artık PS5’in kendi sohbet sistemini kullanmak zorunda değil; Xbox ve PC oyuncularıyla sohbet edebilecek.

1440p VRR desteği

ps5 1440p vrr desteği Tam Boyutta Gör
Çözünürlük tarafında, PS5 artık 1440p VRR desteği sunuyor. Sony, bu iyileştirmeyle oyunlarda daha akıcı görsel performans elde edileceğini söylüyor. Artık 1440p için daha fazla mod ve HDMI aygıtı destekleniyor.

Sesli komutla oyun kaydı

ps5 güncellemesi 7.0 sesli komut Tam Boyutta Gör
Sony, bu güncellemeyle oyuncuların oynanış videolarını kaydetmelerini kolaylaştıran bir sesli komut getiriyor. PS5 sahipleri artık “Hey Playstation” komutuyla oyundan bir kesit alabilecek. Bu özelliğin şu anda Amerika ve İngiltere’de kullanılabildiği belirtildi.

Sosyal özellikler

Sony, yeni güncellemeyle o anda oyun oynayan arkadaşlarınızı görebildiğiniz yeni “oynayan arkadaşlar” kutucuğuyla birlikte parti sohbetleri ve ekran paylaşımını PS5 paneline ekledi.

Yeni erişilebilirlik özellikleri

ps5 sistem güncellemesi 7.0 kayıtlı PS4 verileri Tam Boyutta Gör
PS5'e PS4 oyunu indirilip yüklendiğinde, oyuncunun PS4'te kayıtlı verilerinin olduğunu söyleyen bir bildirim gösteriliyor. Ayrıca WiFi veya LAN bağlantısı üzerinden PS5 konsolları arasında veri ve oyun aktarımına olanak tanıyan yeni bir seçenek de eklendi.

Kaynakça https://blog.playstation.com/2023/02/02/ps5-beta-introduces-discord-voice-chat-vrr-support-for-1440p-and-more/ https://www.theverge.com/2023/3/8/23630228/sony-ps5-update-discord-1440p-vrr-support Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim