Anlık Bildirim

Yeni Snapchat filtreleri sosyal mesafenin önemine AR ile dikkat çekiyor

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından sosyal medya ve oyun platformlarıyla ortak olarak başlatılan projeler, farklı kanallardan insanların korunmaya yönelik bilinçlendirilmesini sağlıyor.

Yeni Snapchat filtreleri sosyal mesafenin önemine AR ile dikkat çekiyor Tam Boyutta Gör

Snapchat tarafından sunulan en yeni filtreler, koronavirüs salgınının ortasındaki dünya için kritik bilgileri içeriyor. Bu bilgiler arasında sosyal mesafeyi korumak, elleri sık sık ve doğru yıkamak, yüze dokunmamak gibi noktalar yer alıyor. Bu filtrelerin içerisinde ayrıca daha fazla bilgi edinmek isteyenler için Dünya Sağlık Örgütü’nün ilgili sayfalarına linkler de mevcut.

“My Social Distance” adındaki bir filtre, Artırılmış Gerçeklik ile kullanıcının etrafına sadece ekrandan görülebilen bir çember çiziyor. Bu çember, insanlarla ne kadar mesafede durmanın güvenli olduğuna yönelik önemli bir rehber niteliği taşıyor. Bir diğer filtre ise animasyonlu hatırlatıcılar içeriyor ve bunlar elleri yıkamak, evde kalmak ve yüze dokunmamak hakkında.

Snapchat şimdiye kadar koronavirüs ile ilgili olarak ruhsal sağlık kaynaklarını bir araya getiren bölümü kullanıma sunmuştu ve Bitmoji üzerinden sosyal mesafeye dikkat çekmeye devam etmekteydi. Yeni lensler teknik açıdan bakıldığında herhangi bir etkileyici yapı taşımasa da farkındalık yaratmak adına teknolojinin kullanıldığını farklı örnekler ve alanlarda görmek mutluluk verici.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim