Anlık Bildirim

Yeni gelen Windows 10 güncellemesi kullanıcıların Alt-Tab özelliğini bozuyor

Windows 10'un Temmuz ve Ağustos güncelleştirmelerini yükleyen bazı Kullanıcılar, Alt-Tab özelliğinin devre dışı kaldığını ve kullanılmadığını belirtiyor. Sorunun kaynağı tespit edildi ve çözümü burada

Yeni Windows 10 güncelleştirmesi Alt-Tab özelliğini bozuyor Tam Boyutta Gör

Microsoft'un yayınladığı Windows güncellemeleri, bazı durumlarda kararlı olmayabiliyor ve çeşitli hataları beraberinde getiriyor. Windows 10’un en son yayınlanan Temmuz 2021 ve Ağustos 2021 güncelleştirmelerini indiren bazı kişiler, Alt-Tab özelliğinin ortadan kaybolduğunu söylüyor. Bu kullanıcılar, tam ekran uygulamaları değiştirmek için Alt-Tab tuşuna bastıklarında siyah ekran ile karşılaşıyor ve uygulamalar arası geçiş yapamadıklarını ifade ediyor.

Yeni Windows 10 güncelleştirmesi Alt-Tab özelliğini bozuyor Tam Boyutta Gör

Windows içerisinde Alt-Tab özelliği oldukça öneme sahip ve yaşanan herhangi bir hata kullanıcı deneyimini oldukça kötü etkileyebilir. Sorunu yaşayan kullanıcılar için güncellemenin kaldırılması önerilirken, sorunun haber ve ilgi alanları aracı ile ilgili olduğu tespit edildi. Bu sorunu yaşayan kullanıcılar, güncellemenin kaldırılması ile uğraşmadan daha kolay bir yöntemle de sorunu çözebilirler. Görev çubuğundan haber ve ilgi alanları menüsüne giderek aracı kapatmak, Alt-Tab özelliğinin geri gelmesini sağlayacaktır.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim