Anlık Bildirim

Google, YouTube’u çocuklar için daha güvenli hale getirecek özellikler getiriyor

Google yaptığı bir açıklamada, çocuklar için daha güvenli ortamlar oluşturmak için YouTube, YouTube Kids, Google Asistan gibi yerlere yeni “gizlilik” özellikleri ekleneceğini duyurdu.

Dev şirket Google, YouTube, YouTube Kids, Google Arama, Google Asistan gibi yerlere yeni özellikler getirerek çocukların daha güvenli deneyimler yaşamasını istiyor. Eklenecek yeni özelliklerinin çoğu YouTube’da olacak.

YouTube’a çocukların güvenliğine yönelik yeni önlemler geliyor Tam Boyutta Gör

Gelecek en büyük özellikte YouTube, varsayılan yükleme ayarlarını otomatik olarak en gizli seçeneğe ayarlayarak 13 ila 17 yaş arasındaki çocukların içeriklerinin sadece izin verilen kullanıcılar tarafından görülmesini sağlayacak. Yani çocukların sadece izin verdiği kullanıcılar içeriklere ulaşabilecek.

YouTube’un ürün yönetimi direktörü James Beser paylaştığı bir gönderide şunları söyledi: “Genç kullanıcılarımıza, içeriklerini herkese açık yapmalarını istiyorlarsa, dijital gizlilik hakkında bilgi sahibi olarak bilinçli olmalarına yardım etmek istiyoruz.”

YouTube’a çocukların güvenliğine yönelik yeni önlemler geliyor Tam Boyutta Gör

YouTube ayrıca, 2018’de tanıttığı “uyku vakti” ve “mola verme” hatırlatıcılarını da 13-17 yaş arası tüm kullanıcılar için varsayılan ayarlar haline getireceğini, ancak isterlerse bunu devre dışı bırakabileceklerini açıkladı.

YouTube Kids’e de yeni özellikler geliyor

YouTube, daha genç kullanıcılar için YouTube Kids’te çocuk videosu gibi görünen ancak zararlı içerikler içeren videolara karşı ebeveynlerin istediklerinde açık kapatabilecekleri bir otomatik oynatma seçeneği ekleneceğini de duyurdu.

YouTube’a çocukların güvenliğine yönelik yeni önlemler geliyor

Ek olarak açıklamalarda, yalnızca ürün ambalajına odaklanan, çocuklar üzerinden para kazanmaya çalışılan ve çocukları doğrudan para harcamaya teşvik eden içeriklerin de YouTube Kids’ten kaldırılacağı belirtildi.

Son olarak, Google Asistan’da 18 yaş altı çocukların konum geçmişi devre dışı bırakılacak ve Google Arama’da 18 yaş altı çocukların fotoğrafları eğer istenirse kaldırılabilecek.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim