Anlık Bildirim

YouTube, çocuklara yönelik ‘düşük kaliteli’ videolara para ödemeyi durduracak

Google yaptığı yeni bir açıklamada, YouTube’da bulunan çocuklara yönelik ‘düşük kaliteli’ videoların gelirlerinin gelecek aydan itibaren kesileceğini ifade etti.

Google, popüler sosyal medya platformu YouTube’da bulunan çocuklara yönelik videoların daha kaliteli olması için politika değişikliklerine gittiğini duyurdu.

Düşük kaliteli videolara para ödenmeyecek Tam Boyutta Gör

Açıklamalara göre şirket, önümüzdeki aydan itibaren ‘düşük kaliteli’ olarak nitelendirilen çocuk videoları üreten kanalların gelirlerini engellemeye başlayacak. Ayrıca, ‘aşırı ticari’ veya ‘kötü davranışları teşvik eden’ videoların da bu karara dahil olabileceği yapılan açıklamalarda belirtildi.

Yayınlanan yeni yönergelere göre YouTube, çocuklara yönelik videolarda sınırlı sayıda veya hiç reklam bulunmayacağı konusunda da kanallara uyarılarda bulundu. Buna ek olarak da içerik yönergelerini ihlal eden kanalların YouTube İş Ortağı Programı’ndan çıkarılacağı ifade edildi.

Bu kararlar, Google’ın YouTube ve YouTube Kids’i çocuklar ve aileler için daha uygun platformlar hâle getirme planının bir parçası. Bu yılın başında şirket, çocuklar ve ebeveynler için denetim erişilebilirliğini genişlettiğini duyurmuştu. Geçtiğimiz aylarda da şirket, 13-17 yaş arası çocukların içeriklerinin yalnızca izin verilen kullanıcılar tarafından görülmesini sağlayan ve varsayılan yükleme ayarlarını otomatik olarak en gizliye ayarlayan özelliklerin de dahil olduğu birçok yeni özelliği çocukları korumak amacıyla platforma getirmişti. 

YouTube çocuklar için daha güvenli olmayı planlıyor

"Daha güvenli bir ortam"

Google bu son politika değişikliği ile ilgili olarak yaptığı açıklamalarda, “Nihai hedefimiz, yüksek kaliteli çocuk ve aile içeriği oluşturan üreticileri ödüllendirerek çocuklar ve aileler için daha güvenli bir ortam sağlamaktır” ifadelerini kullandı.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim