Anlık Bildirim

YouTube, videolara yakınlaştırma özelliğini test ediyor

YouTube, mobil uygulamada yakınlaştırma özelliğini test ediyor. Premium kullanıcılara öncelikli olarak sunulan YouTube özelliklerinden biri olan pinch to zoom nasıl çalışacak?

youtube video yakınlaştırma

Premium abonelere YouTube’un en yeni özelliklerini ilk önce kullanma ayrıcalığı sunuluyor. Öncelikle Premium kullanıcılar tarafından test edilen deneysel özellikler bir süre sonra tüm abonelere açılıyor. Tarayıcıda sesli arama yapmak, videoları sürükleyip sıralayarak çalma listesini daha kolay şekilde yönetmek gibi deneysel özellikleri Premium kullanıcılar test ediyor. Şimdi bir özellik daha kullanıma sunuldu: Videolara yakınlaştırma.

Yeni YouTube özelliği: Yakınlaştırmak için sıkıştır

YouTube’un deneysel özellikleri arasına yeni yakınlaştırmak için sıkıştır (pinch to zoom) özelliği eklendi. Bu, ekranı yatay modda büyütmeye izin veren, uzun süredir herkes tarafından kullanılabilen özellikten biraz farklı. Pinch to zoom, iki parmağınızı kullanarak oynatıcıyı büyütmek yerine videonun istenilen noktasına yakınlaştırma yapmaya izin veriyor.

youtube pinch to zoom Tam Boyutta Gör

Yatay modda bile ekrandaki videoyu yakınlaştırmanıza olanak tanıyan yeni deneysel özellik YouTube Android ve iOS uygulamasında kullanılabilir durumda; profil fotoğrafınıza, ardından Premium avantajlarınıza dokunmanız yeterli. Yeni özellikleri deneyin sayfasında “Yakınlaştırmak için sıkıştırın” altında “dene” butonuna dokunarak özelliği açabilirsiniz.

Yakınlaştırmak için sıkıştır özelliği 1 Eylül’e kadar kullanılabilir olacak ve YouTube Premium abonelerine yeni özelliği denemeleri ve geri bildirimde bulunmaları için yeterli zaman tanıyacak.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim