Anlık Bildirim

Android Q, uygulamaların eski sürümüne dönmeye izin verebilir

Uygulamalara gelen güncellemeler bazen hoşumuza gitmeyebiliyor ve eski sürüme geri dönmek isteyebiliyoruz. Gelen haberler Android Q işletim sisteminde bu tür bir yenilik olacağı yönünde.
Oy Ver
Akıllı telefonumuzdaki uygulamalara zaman zaman gelen güncellemeler çeşitli hata düzeltmelerinin yanında, uygulamalara yeni özellikler veya arayüz de getirebiliyor. Ancak kimi zaman kullandığımız uygulamanın güncel versiyonu hoşumuza gitmiyor ve eski sürüme dönmek isteyebiliyoruz. İyi haber şu ki yüksek bir ihtimalle, Android Q versiyonun da bunu yapabileceğimiz bir özellik olacak.

APK arama derdine son

Şimdiye kadar bir uygulamanın eski sürümüne dönmek için öncelikle uygulamayı cihazımızdan kaldırmak ve internet üzerinde önceki sürümün APK dosyasını bulmamız gerekiyordu. Ancak XDA geliştiriciler forumunda Android Q işletim sisteminde uygulamanın önceki sürümüne dönme seçeneği olacağı belirtiliyor. Zira XDA geliştiricileri Android Q'nun kodlarında PACKAGE_ROLLBACK_AGENT, MANAGE_ROLLBACKS, PACKAGE_ENABLE_ROLLBACK ve PACKAGE_ROLLBACK EXECUTED gibi izin ve komutlar olduğunu açıkladılar.
Android Q işletim sisteminde bu özelliğin yer alacağı kesin değil ancak geliştiriciler tarafından kodlara referans verilerek yapılan değerlendirmelerin yüksek oranda gerçekleştiği düşünülürse, bu özelliğin hayata geçmesi kuvvetle muhtemel.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim