Anlık Bildirim

Facebook: "Soros da dahil bizi eleştirenlerle mücadele için şirket tuttuk"

Facebook'un anlaştığı şirket, hem sosyal medya devinin rakipleri hem de George Soros gibi Facebook aleyhinde konuşanlar hakkında çalışmalar yürütmüş. Detaylar haberimizde..
Facebook'taki görevinden ayrılacak olan, kamu politikaları ve iletişiminden sorumlu yöneticisi Elliot Schrage, Facebook'u eleştirenlere karşı çalışmalar yürütmesi için ABD merkezli bir halkla ilişkiler şirketi tuttuğunu kabul etti. Washington merkezli Definers Halkla İlişkiler şirketinin hedef aldığı isimler arasında, Facebook'u eleştiren Macar asıllı Amerikalı milyarder George Soros da var.
İddia geçen hafta, Amerikan New York Times gazetesindeki bir makalede yer almıştı. Elliot Schrage iddiayı blog yazısında doğruladı. Definers adlı şirketin, 2017'deki ABD başkanlık seçimlerinden sonra Facebook aleyhinde haberlerin artış gösterdiği dönemde tutulduğu belirtildi.
"George Soros'a karşı da çalışmalarını istedik mi? Evet" dedi Schrage. Soros, Ocak 2018'de Davos'ta yaptığı konuşmada, "Facebook, toplum için bir tehdit oluşturuyor." demişti. Definers'a, bu sözlerin arkasında finansal bir amaç var mı yok mu diye araştırılması yönünde görev verilmiş. Ayrıca şirket, Facebook'un rakiplerine karşı da çalışma yapmış.
Facebook operasyon müdürü Sheryl Sandberg ise blog yazısındaki notta, "Soros'a karşı, Yahudi karşıtı bir kampanya oluşturmak gibi bir niyetimiz yoktu. Ben de bir Yahudi'yim ve Facebook, nefrete karşı durdu." dedi. NY  Times haberi ilk duyurduğunda, hem Mark Zuckerberg hem de Sandberg, Definers adlı şirketten haberlerinin olmadığını ifade etmişti. 
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim