Anlık Bildirim

Huawei, 15 yıldan beri Türkiye’de yatırımlarını sürdürüyor

Türkiye'deki ilk ofisini 2002 yılında açan Çin menşeli Huawei, Türkiye'deki 15. yılını kutluyor. Huawei 15 yıldan beri Türkiye'ye Ar-Ge ve teknoloji yatırımlarını sürdürüyor.
2

Huawei, 15 yıldan beri Türkiye’de yatırımlarını sürdürüyor Tam Boyutta Gör

Türkiye’deki ilk ofisini 2002 yılında Ankara’da açan Huawei, 15 yıldan beri Türkiye’de yatırımlarına sürdürerek hızla büyümeye devam ediyor. Altyapı, bulut sistemleri ve akıllı telefon gibi teknoloji sektörünün başarılı yatırımcılarında olan marka, 15 yıldır Türkiye’de olmanın verdiği güvenle hedefini daha da ileri taşıyor.
Yüzde 85’ten fazlası Türk çalışan olmak üzere toplamda 1500 kişiyi istihdam eden Huawei; İstanbul ofisinde Ar-Ge Merkezi, Eğitim Merkezi, CSIC olmak üzere üç önemli operasyonu barındırıyor. Telekom alt yapı geliştiricisi olarak pek çok firmaya alt yapı desteği sunan firma, akıllı telefon pazarında da ilk üçte yer alıyor.

Türkiye’ye Ar-Ge merkezi kurdu

2007 yılında İstanbul ofisini açan Huawei; 2009 yılında Ar-Ge Merkezi’ni kurarak, Ar-Ge faaliyetlerine 120 milyon dolardan fazla yatırım yaparak Çin’in dışındaki Huawei Ar-Ge merkezleri arasında ikinci en büyük Ar-Ge merkezi haline geldi. Türkiye’deki bu merkezde, mobil operatörler başta olmak üzere, Avrupa'dan Güney Amerika'ya yaklaşık 30 ülkedeki mobil operatörlere hizmet veriyor. Yıllık toplam gelirinin yüzde 14’ünü Ar-Ge’ye ayıran Huawei, geçtiğimiz yıl içerisinde Ar-Ge’ye 9 milyar dolar harcarken, Türkiye’deki Ar-Ge merkezi için her yıl 20 milyon dolarlık ek yatırım sağlıyor. İleri teknoloji araştırmaların yapıldığı ve yeni teknolojilerin geliştirildiği Ar-Ge merkezinde pek çok donanımlı mühendis çalışıyor. Bu dev mühendis kadrosunda 450’den fazla Türk mühendis istihdam ediliyor.

Huawei’den eğitim desteği

Huawei Türkiye, yaptığı yatırımların ve geliştirdiği teknolojilerin yanı sıra yetişmiş insan kaynağı sağlayarak da bilgi ve iletişim teknolojileri sektörüne katkıda bulunuyor. Bu kaynağı sağlamak için 2008 yılında Huawei Akademi’yi kuran marka, 11 ülkede Türkçe, İngilizce ve Rusça eğitim programları sağlamanın yanı sıra her geçen gün gelişen yapısı ve büyüyen ekibiyle Türkiye ile beraber öncelikle Azerbaycan, Arnavutluk, Gürcistan ve Beyaz Rusya olmak üzere tüm Orta Asya bölgesine hizmet sağlıyor.

İnnovasyon Merkezi

Huawei Türkiye Ümraniye Ofisi’nde kurulan İnovasyon Merkezi, Türkiye’de edindiği tecrübeyi küresel bazda paylaşırken, yaklaşık 400 metrekarelik bir alanda faaliyet gösteriyor. Huawei’nin toplamda 1 milyon dolarlık bir yatırım yaptığı İnovasyon Merkezi, 600’den fazla global operasyonu gözlemleme deneyimi sunuyor.

Yaptığı yatırımlar ve sunduğu teknolojiler ile telekom altyapısı, tüketici ürünleri ve mobil operatör iş birlikleri ile sektörün öncüleri arasında yer alan marka her geçen gün geliştirdiği teknolojiler ile kendisini bir adım öne taşıyor. Kullanıcı merkezli olarak çalışan ve geliştirdiği teknolojilerde kullanıcılarını önemseyen Huawei pek çok alanda bir ilke imza atarak büyümeye devam ediyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim