Anlık Bildirim

Android 15, pil ömrünü uzatacak yeni bir özellik getiriyor

Android 15 geliştirici önizleme sürümleri, Android telefonlara gelecek yeni özellikleri öğrenmemize yardımcı oluyor. Son olarak, telefonların pil ömrünü uzatacak bir özelliğe rastlandı.
android 15 uyarlanabilir zaman aşımı Tam Boyutta Gör
Google, ikinci Android 15 geliştirici önizleme sürümünü yayınladı. Yeni sürümde telefonun pil ömrünü uzatmaya yardımcı olacak başka bir kullanışlı Android 15 özelliğine “uyarlanabilir zaman aşımı” rastlandı.

Uyarlanabilir zaman aşımı özelliği geliyor

Tercihe bağlı olarak Android telefonun ekran zaman aşımı 15 saniye - 30 dakika aralığında ayarlanabiliyor. Ek olarak, telefon ekran zaman aşımından hemen sonra veya 5 saniye - 30 dakika gecikmeli olarak kendini kilitleyecek şekilde ayarlanabiliyor. Yeni uyarlanabilir zaman aşımı özelliği, cihazın kullanılmadığında ekranın otomatik olarak erken kapanmasını sağlayacak.

Özelliğin nasıl çalıştığına dair herhangi bir ayrıntı yok ancak muhtemelen ekrana dikkat verme özelliğinde olduğu gibi kullanıcının telefonu kullanıp kullanmadığını tespit etmek için ön kamerayı kullanacak.

Uyarlamalı zaman aşımı özelliği, kullanıcının bakmadığı zamanlarda ekranın kapanmasını sağlayarak telefonun pil ömrünü uzatmaya yardımcı olacak. Bu özellik ayrıca, kullanıcının cihazı kullanmadığı zamanlarda telefonun ekranındaki içeriğe hiç kimsenin göz atmamasını da sağlayacak. Özelliğin Android 15 yüklü Pixel telefonlara özel olabileceği söylense de çoğu Android telefonda zaten ekrana dikkat verme özelliği bulunduğundan uyarlanabilir zaman aşımı özelliği de gelecektir.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim