Anlık Bildirim

Apple, aşırı ısınma sorunları nedeniyle karma gerçeklik başlığının çıkışını 2023'e erteliyor

Bloomberg gazetecisi Mark Gurman'ın idiasına göre Apple, karma gerçeklik başlığının çıkışını, aşırı ısınma sorunu nedeniyle ertelemek zorunda kaldı.              
Oy Ver

Apple, karma gerçeklik başlığının çıkışını 2023'e erteliyor Tam Boyutta Gör

Bloomberg'den Mark Gurman, Apple'ın ilk karma gerçeklik başlığının piyasaya sürülmesinin, cihazın geliştirilmesi sırasında tespit edilen sorunlar nedeniyle 2023'e kadar erteleneceğini söyledi.

Apple'ın planlarına aşina olan kişilere atıfta bulunan Gurman, şirketin başlangıçta başlığı 2021'de duyurmayı ve bu yıl piyasaya sürmeyi planladığını iddia ediyor. Daha sonra iPhone üreticisi Haziran 2022'de WWDC'de bir sunum yapmayı planlıyordu, ancak şimdi bir takım geliştirme sorunları nedeniyle bu seçenek pek mümkün görünmüyor. Kaynaklara göre VR/AR başlığı aşırı ısınıyor. Ayrıca, test uzmanları kamera ve yazılımla ilgili sorunlar da tespit ettiler.

Apple, karma gerçeklik başlığının çıkışını 2023'e erteliyor Tam Boyutta Gör

Cihaz üzerinde iki bin Apple mühendisi çalışıyor

İlginç bir şekilde cihazın ilk prototiplerinde Apple, tüm bilgi işlem işlemlerini gerçekleştirmek için iPhone'a bağlanarak aşırı ısınma sorunlarını çözmeye çalıştı. Şirket daha sonra, kulaklığı tamamen bağımsız bir cihaz haline getirmek için M1'e benzer performansta yongalar kullanmaya karar verdi. Şu anda cihaz üzerinde yaklaşık 2.000 Apple mühendisi çalışıyor.

Apple şimdi başlığın piyasaya çıkışını 2022 veya 2023'ün sonlarına kadar ertelemeyi düşünüyor. Gurman, şirketin tedarik zincirindeki ortaklarına cihazın 2023'ten önce çıkma ihtimalinin düşük olduğunu bildirdiğini iddia ediyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim