Btk Haberleri

Etiket
Son dakika btk haberleri burada. Geçmişten bugüne tüm btk gelişmelerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Yeni haberlerden anında haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin.
SON GÜNCELLEME
1 AY

GİRİLEN İÇERİKLER
2 VİDEO 109 HABER 2 GALERİ

ORTALAMA İÇERİK YOĞUNLUĞU
YILDA 11 İÇERİK

Güncel Btk Haberleri 📰

Son dakika btk haberleri de dahil olmak üzere btk ile ilgili tüm haber ve gelişmeleri içerisinde bulunduğunuz sayfadan takip edebilirsiniz. Bu bağlamda konuyla alakalı 2 video, 2 galeri ve 105 adet btk haber içeriği bulunmuş olup, tüm içerikler 6 sayfalı bu arşivde listelenmektedir.

btk İle İlgili Yaşanan Son Haber Gelişmeleri Neler ❓

DonanımHaber’deki güncel btk haberleri içerisinde en çok okunan içerikler 🚀 IMEI kayıt süresi 365 güne çıkarıldı haberi ile Sabit internet hızı yavaş olduğu için BTK'dan Vodafone'a ceza haberi olmuştur. Ayrıca en çok tartışılan haber 💬 Ülkemizde eSIM desteği yakında başlıyor iken, konuyla ilgili en güncel gelişmelere ise 🆕 Mobil arama ve mesajlaşma ücretlerine yüzde 77 zam başlıklı içerikte yer verilmiştir.

Btk Etiketiyle İlişkili Bağlantılar 🔗

DonanımHaber'de yayınlanan son btk haberlerine göre şu bağlantılar ilginizi çekebilir:

BTK Hakkında

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (kısaca BTK), Türkiye'de telekomünikasyon sektörünü düzenleyip denetleyen kurumdur. Türkiye'nin ilk sektörel düzenleyici kurumudur.

Kurum görevlerini yerine getirirken bağımsızdır. Kurumun ilişkili olduğu bakanlık Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'dır. 5018 sayılı kanunda düzenleyici ve denetleyici kurumlar arasında gösterilen Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu ile elektronik haberleşme ve ileşitim sektöründe denetleme, düzenleme, uzlaştırma ve yetkilendirme yapmaktadır.

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, Ağustos 2016'ya kadar bu kurum başkanlığına bağlı olarak faaliyet göstermiş ve lağvedildikten sonra görevlerinin tamamı BTK'ye devredilmiştir. Kurum kamu tüzel kişiliğine haiz olup idarî ve mali özerkliğe sahip özel bütçelidir. BTK ile Başkanlık teşkilatından oluşur. Kurul Başkanı kurumun en üst idarî amiridir. Kurumun yönetim ve temsil yetkisi başkana aittir. Kurum personeli ücret, sosyal ve diğer mali haklar ile 5809 sayılı Kanunda yer alan hükümler dışında 657 sayılı Kanuna tâbidir. Hizmet gereklerinin zorunlu kıldığı hallerde, ülke genelinde toplam sayısı onu geçmemek üzere, bölge müdürlükleri kurabilen kurumun halen 9 bölge müdürlüğü bulunmaktadır.

BTK hakkında bilgi Vikipedi'den alınmıştır.

Btk Haberleri ile İlgili Aramalar

imei kayıt süresi
Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim