Son Aramalarınız TEMİZLE
  Genel Hızlı Tercihler Sıfırla
  Header'ı Tuttur
  Header'da Teknoloji Gündemi
  Anasayfa
  Büyük Slayt ve Popüler Haberler
  Döşeme Stili Ana Akış
  Kaydırarak Daha Fazla İçerik Yükle
  İçerikleri Yeni Sekmede Aç
  Detay Sayfaları
  Kaydırarak Sonraki Habere Geçiş
  Renk Seçenekleri
  Gece Modu (Koyu Tema)
  Sadece Videolar için Gece Modu

  resmi gazete

  Etiket
  SON GÜNCELLEME
  3 HF.

  GİRİLEN İÇERİKLER
  7 HABER

  ORTALAMA İÇERİK YOĞUNLUĞU
  AYDA 1 İÇERİK
  Yeni araçlarda zorunlu olacak güvenlik sistemleri belirlendi
  Kara yollarında can ve mal güvenliğini güncel teknolojiye uyumlu olarak korumak, ölümlü ve yaralanmalı kazaları azaltmak adına yeni araçlarda bulunması zorunlu gelişmiş güvenlik sistemleri belirlendi.
  7,7b 40
  Türkiye'de koronavirüs tedavisi herkese ücretsiz
  Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Türkiye'deki tüm koronavirüs hastalarının sosyal güvencesine bakılmaksızın ücretsiz tedavi edilmesine karar verildi.
  2b 25
  Araç sahiplerinin beklediği karar Resmi Gazete'de: Muayene süreleri uzatıldı
  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, koronavirüs salgını nedeniyle araç muayene sürelerinin uzatıldığını duyurdu. Bakanlığın kararı bugün Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
  4,7b 18
  Solunum cihazı, maske ve etil alkole vergi düzenlemesi
  Koronavirüs salgını nedeniyle ihtiyacın arttığı solunum cihazı, tıbbi maske ve etil alkolün gümrük vergisinde düzenleme yapıldı. İthalat Rejimi kararı Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi.
  5,2b 20
  Cep telefonlarına yeni bir vergi geldi
  Cep telefonlarına yüzde 1 oranında yeni bir vergi geldi. Cep telefonları, fikir ve sanat eserlerinin çoğaltılmasına yaradığı için Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yüzde 1 oranında vergilendirildi
  18,4b 287
  Otomobillerde emisyon değerlerine ilişkin değişiklik Resmi Gazete’de yayınlandı
  Onur Seven 9 ay
  Otomotiv sektörünü yakından ilgilendiren ve emisyon seviyeleriyle ilgili düzenlemelerin yürürlüğe giriş tarihlerinde değişiklik öngören tebliğ, Resmi Gazete’de yayınlandı.
  9,3b 31
  Netflix, BluTV gibi dijital platformlara RTÜK sansürü geldi! İşte tüm detaylar:
  Yusuf Akbaş 10 ay
  Uzun süredir sakındığımız şey gerçek oldu. Netflix, BeIN Connect gibi platformlara resmen RTÜK sansürü geldi. RTÜK bu platformlardaki içerikleri denetleyip ceza kesebilecek.
  20,8b 881
  Türkiye'de kent merkezleri "düşük emisyon alanı" ilan edilebilecek
  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın yeni yönetmeliği bugün Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Pek çok düzenlemeyi kapsayan yönetmelikle birlikte düşük emisyon alanlarının önü açıldı.
  3,2b 27
  Hurda indiriminde ÖTV matrahı değiştirildi
  Resmi Gazete’de yayımlanan yeni düzenleme ile aracını hurdaya çıkaranlar için uygulanan ÖTV indirimi matrah aralıkları değiştirildi. 10 bin TL indirim 70.000 TL matrahlı araçlara kadar geçerli oldu.
  7,2b 20
  Sinema yasası yürürlükte: Sinemia kapanacak mı?
  Yusuf Akbaş 1 yıl
  Yeni sinema kanunu Resmi Gazete'de yayına girerek yürürlüğe girdi. Kampanyalı bilet satışı devam edecek mi? Sinemia kapanacak mı? Reklam süreleri ne kadar olacak? Soruların cevabı haberimizde:
  49,9b 63
  Kağıt fiyatlarındaki artış Resmi Gazete'yi de vurdu
  Onur Seven 2 yıl
  Kağıt fiyatlarında yaşanan artış tam 98 yıldır basılan Resmi Gazete'nin kağıda veda etmesine neden oldu. Neredeyse yüz yıllık mazisi olan Resmi Gazete artık sadece dijital ortamda çıkacak.
  3,2b 24
  BTK'dan fiberi yaygınlaştıracak düzenleme
  Yusuf Akbaş 2 yıl
  BTK, yayınladığı değişiklik ile fiber optik kablo çekimini kolaylaştıracak bir takım standartlar getirdi. Bir başka değişiklik ile de çanak anten kirliliğinin önüne geçilmesi hedefleniyor.
  7,9b 35
  İHA’lara olası zararlara karşı zorunlu sigorta geliyor!
  Hazine Müsteşarlığı ile Ulaştırma Bakanlığı, insansız hava araçlarının yaratacağı olası zararları tazmin edebilecek bir sigorta sistemi için usul ve esasları düzenledi. İşte konuya dair detaylar:
  4,3b 20
  Araçlarda cam filmi kullanımı yasal hale geldi
  Onur Seven 3 yıl
  Bugün yürürlüğe giren Araçların İmal, Tadil ve Montajı (AİTM) Yönetmeliği ile birlikte araçlara cam filmi taktırmak serbest oldu. İşte cam filmi takmak için uyulması gereken şartlar...
  14,5b 70
  e-Devlet üzerinden alınan nüfus belgeleri artık hukuken geçerli sayılacak
  İçişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen yönetmelik değişikliği ile e-Devlet üzerinden alınan nüfus belgeleri artık nüfus idarelerinden alınmış belgelerle aynı hukuki değere sahip olacak.
  10,6b 8
  Dikkat: Kış saati uygulaması kaldırıldı artık saatler geri alınmayacak
  Ülkemizde her yıl mart ayınının sonunda saatlerin 1 saat ileri alınmasıyla gerçekleştirilen yaz saati uygulaması, Resmi Gazete’de yayınlanan kararla birlikte artık tüm yıl geçerli olacak.
  10,6b 102
  Alternatif Görünümler Geri Bildirim
  Yeni Bir Haber Var
  şimdi