Son Aramalarınız TEMİZLE
  Genel Hızlı Tercihler Sıfırla
  Header'ı Tuttur
  Header'da Teknoloji Gündemi
  Anasayfa
  Büyük Slayt ve Popüler Haberler
  Döşeme Stili Ana Akış
  Kaydırarak Daha Fazla İçerik Yükle
  İçerikleri Yeni Sekmede Aç
  Detay Sayfaları
  Kaydırarak Sonraki Habere Geçiş
  Renk Seçenekleri
  Gece Modu (Koyu Tema)
  Sadece Videolar için Gece Modu
  indirim kodu

  resmi gazete

  Etiket
  SON GÜNCELLEME
  2 GÜN

  GİRİLEN İÇERİKLER
  18 HABER

  ORTALAMA İÇERİK YOĞUNLUĞU
  HAFTADA 1 İÇERİK
  UYARSİS Acil Uyarı Sistemi nedir?
  Yusuf Akbaş 2 gün
  Resmi Gazete'de yayımlanan UYARSİS Ulusal Mobil Uyarı Sistemi nedir? UYARSİS sistemi hakkında tüm bilinenler haberimizde.
  3,7b 58
  Türkiye'de telefon üretimine yeni teşvik düzenlemesi
  Bugün Resmi Gazete'de yayımlanan düzenlemeyle demonte haldeki telefon parçalarının ithalatı gözetim uygulamasından muaf tutulacak. Türkiye'de üretim ve montaj yapacak firmalara destek sağlanacak.
  3,5b 35
  2021'de geçerli olacak MTV tutarları açıklandı
  2021 yılında uygulanacak Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) tutarlarının ilan edildiği Motorlu Taşıtlar Vergisi Genel Tebliği Resmi Gazete'de yayımlandı. İşte tebliğe göre ödenecek MTV tutarları:
  4,7b 44
  Türkiye'de cep telefonu ve otomobil üretenlere yeni teşvik düzenlemesi
  Türkiye'de cep telefonu ve otomobil üretimi için yeni teşvikler açıklandı. Telefon ve otomobil üretiminde kullanılacak bataryaların gümrük vergisi sıfırlandı.
  5,7b 37
  Elektrikli ve hidrojen yakıtlı araçlar öncelikli yatırım kapsamına alındı
  En az 50 milyon TL'lik elektrikli ya da hidrojenle çalışan araç imalatını içeren sanayi tesisi yatırımları, devlet yardımları hakkında karar kapsamında desteklenecek öncelikli yatırım kapsamına alındı
  2,4b 12
  Sosyal ağlara yönelik yeni karar resmi gazetede yayınlandı
  Sosyal medya yasasıyla birlikte sosyal ağ sağlayıcılarının yeni yükümlülüklerine ilişkin BTK kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Temsilcinin görevleri detaylı olarak belirlendi.
  4,8b 5
  Sosyal medya yasasının tüm maddeleri bugün yürürlüğe girdi
  Sosyal medya yasasının 1. 6. ve 7. maddeleri yürürlüğe girmemişti. Bugün itibariyle bu maddeler yürürlüğe girdi. Sosyal medya platformlarının yükümlülükleri yerine getirmesi gerekiyor.
  6,8b 19
  Otomotive ÖTV zammı geldi
  Bu gece Resmi Gazete'de yayımlanan düzenlemeyle bazı ÖTV matrahı 15 bin TL arttı. Bazı ÖTV oranlarına zam geldi. Pahalı arabaları olumsuz etkileyecek.
  66,6b 597
  Yenilenmiş telefon satışına ilişkin yönetmelik yürürlüğe girdi
  Yenilenmiş (refurbished) telefon ve tablet bilgisayar satışına yönelik yasal düzenleme Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yenilenmiş telefon satışı nasıl yapılacak? İşte detaylar:
  3,2b 21
  Akıllı ulaşım sistemlerinin yaygınlaşması için yasal düzenleme geliyor
  Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre Akılı Ulaşım Sistemleri'ne ilişkin bir eylem planı üzerinde çalışılıyor. Yakında yayımlanacak bu eylem planına tüm kamu kurum ve kuruluşları uyacak.
  2b 4
  Sosyal medya yasası Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi
  Sosyal medya yasası, tüm maddeleriyle bugün Resmi Gazete'de yayımlanarak hayatımıza girdi. Yasadaki bazı maddeler bugün, bazı maddeler Ekim ayı itibariyle uygulanacak.
  2,3b 13
  Abonelik iptali çilesi bitti
  Bugün Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren kanuna göre artık abonelik iptalleri internet üzerinden yapılabilecek. Böylelikle müşterilerin abonelik iptali çilesi bitiyor.
  54,7b 251
  Yazılım ve oyun ihracatını artırmaya yönelik yeni vergi indirimleri devrede
  Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Peak Games'in 1.8 milyar dolara satılmasının ardından oyun ve yazılım yatırımının artması için "İhtisas Serbest Belgesi" teşvik paketinin yürürlüğe girdiğini açıkladı.
  3,3b 19
  Yeni araçlarda zorunlu olacak güvenlik sistemleri belirlendi
  Kara yollarında can ve mal güvenliğini güncel teknolojiye uyumlu olarak korumak, ölümlü ve yaralanmalı kazaları azaltmak adına yeni araçlarda bulunması zorunlu gelişmiş güvenlik sistemleri belirlendi.
  8,5b 40
  Türkiye'de koronavirüs tedavisi herkese ücretsiz
  Yusuf Akbaş 10 ay
  Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Türkiye'deki tüm koronavirüs hastalarının sosyal güvencesine bakılmaksızın ücretsiz tedavi edilmesine karar verildi.
  2,7b 25
  Araç sahiplerinin beklediği karar Resmi Gazete'de: Muayene süreleri uzatıldı
  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, koronavirüs salgını nedeniyle araç muayene sürelerinin uzatıldığını duyurdu. Bakanlığın kararı bugün Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
  6b 18
  Solunum cihazı, maske ve etil alkole vergi düzenlemesi
  Yusuf Akbaş 11 ay
  Koronavirüs salgını nedeniyle ihtiyacın arttığı solunum cihazı, tıbbi maske ve etil alkolün gümrük vergisinde düzenleme yapıldı. İthalat Rejimi kararı Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi.
  6,2b 20
  Cep telefonlarına yeni bir vergi geldi
  Yusuf Akbaş 12 ay
  Cep telefonlarına yüzde 1 oranında yeni bir vergi geldi. Cep telefonları, fikir ve sanat eserlerinin çoğaltılmasına yaradığı için Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yüzde 1 oranında vergilendirildi
  19,1b 285
  Otomobillerde emisyon değerlerine ilişkin değişiklik Resmi Gazete’de yayınlandı
  Onur Seven 2 yıl
  Otomotiv sektörünü yakından ilgilendiren ve emisyon seviyeleriyle ilgili düzenlemelerin yürürlüğe giriş tarihlerinde değişiklik öngören tebliğ, Resmi Gazete’de yayınlandı.
  9,5b 31
  Netflix, BluTV gibi dijital platformlara RTÜK sansürü geldi! İşte tüm detaylar:
  Yusuf Akbaş 2 yıl
  Uzun süredir sakındığımız şey gerçek oldu. Netflix, BeIN Connect gibi platformlara resmen RTÜK sansürü geldi. RTÜK bu platformlardaki içerikleri denetleyip ceza kesebilecek.
  26,6b 881
  Yeni Haber
  şimdi
  Geri Bildirim