Anlık Bildirim

Metaverse yatırımları devam ediyor: Disney, 3D Sanal Dünya patenti aldı

Facebook'un dahil olması ile beraber büyük şirketlerinde ilgisini kazanan metaverse kavramı, yayılmaya devam ediyor. Disney, 3 boyutlu görüntüler yansıtacak bir sanal dünya similatörü patenti aldı.

Disney 3D görüntüler sunacak bir Sanal Dünya pantenti aldı Tam Boyutta Gör

Büyük şirketlerin dahil olması ile hızlı bir şekilde büyümeyi sürdüren metaverse’e Disney’den de yatırım geldi.  28 Aralık’ta Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne başuran şirketin, ''Sanal Dünya Similatorü'' ismini taşıyan yeni patenti onaylandı.

Metaverse deneyimini geliştirecek

Bilgilere göre yeni patent, konuklara bireysel düzeyde etkileşim fırsatı sunmak için 3 boyutlu görüntüleri gerçek dünyadaki nesnelere yansıtacak. Baş, göz ve iskelet takibini gerçekleştirmek için çeşitli teknolojilere ihtiyaç duyacak yeni patentin gelecekte gerçek dünya ortamına yansıtılan kullanıcı avatarlarını, karikatürlerini ve çeşitli türden canlı veya cansız nesnelerin simülasyonlarını içermesi bekleniyor.

Disney 3D görüntüler sunacak bir Sanal Dünya pantenti aldı Tam Boyutta Gör

Patentin izleme sisteminin gerçek dünyada bir kullanıcının veya bir kameranın hareketli konumunu takip etmek için kullanılacağını söyleyen Disney, üstelik bu metaverse etkileşimlerinin kulaklıklar, gözlükler veya kişisel cihazlar olmadan gerçekleştirmeyi planlıyor.

Yeni teknoloji heyecan verici olsa da, Sanal Dünya Simülatörünü'nü yakın zamanda gelecek deneyimlere dahil etme planları olmadığını dile getiren şirket, bu türden bir teknolojinin olanakları konusunda heyecan duyduğunu söylüyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim