Anlık Bildirim

Elon Musk, Mars'a ilk ayak basılacak tarihi açıkladı

SpaceX'in başkanı Amerikalı milyarder Elon Musk, insanların Mars'ın yüzeyine ilk kez ne zaman ayak basacakları sorusunu Twitter hesabından cevapladı.            
1

Elon Musk, Mars'a ilk ayak basılacak tarihi açıkladı Tam Boyutta Gör

SpaceX'in kurucusu, insanlığın Mars'a ne zaman ineceği sorusunu yanıtladı. Elon Musk, bu on yılın sonundan önce ilk kez Mars'a ayak basılacağına inanıyor.

Musk, beklentilerini Twitter'dan paylaştı. Kullanıcılardan biri, iş adamına insanlığın Mars'a ne zaman ineceğini sordu. Amerikalı milyarder, abonenin sorusunu “2029 ” olarak yanıtladı. Musk'a göre, insanlar bu on yılın sonunda Kızıl Gezegenin yüzeyine ayak basabilecekler.

Musk daha önce 2026 yılını öne sürmüştü

Musk daha önce SpaceX'in 2026 yılına kadar Mars'a bir insan göndereceğini söylemişti. Muhtemelen şimdi bu tarihin ulaşılamaz olduğunu düşünüyor. Bazı kullanıcılar, 2029'un bile kulağa iddialı geldiğini ve böyle bir görevin önünü açmak için daha yapılacak çok şey olduğu görüşündeler.

Düzenleyici onayına tabi olarak, Starship fırlatma aracı, önümüzdeki birkaç ay içinde ilk yörünge test uçuşunu gerçekleştirebilir.  SpaceX'in geleceği ve 2029 yılına kadar Mars'ı fethetme olasılığı, bu testlerin nasıl geçtiğine bağlı olacak.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim