Anlık Bildirim

Facebook yerli içerik üreticilerini güçlendirmeye hazırlanıyor

Facebook üzerinde içerik üretiyorsanız Creator Marketing Accelerator programı sayesinde pek çok yeni eğitim ve pazaryeri gibi kullanışlı araç sizi bekliyor olacak.

Facebook Creator Marketing Accelerator programı başlıyor Tam Boyutta Gör

3 milyara yaklaşan kullanıcı sayısıyla Facebook belki de dünyanın en kalabalık platformu konusunda ve ticari açıdan da çok büyük bir önem arz ediyor. Dev platform ülkemizde içerik üreticilerine destek paketi açıkladı. 

Facebook Creator Marketing Accelerator programı başlıyor

Facebook platformunda içerik üreticilerinin gelir elde etmesi biraz daha sponsorlu içerik üretimine dayanıyor. Diğer taraftan videolara eklenen reklamlar ile gelir paylaşımı yöntemi de yavaş yavaş benimsenmeye başladı. 

Facebook tarafından sanal bir etkinlikle duyurulan Facebook Creator Marketing Accelerator programı yaratıcı içerik üreticilerinin gelir elde etmelerine yardımcı olmak amacıyla pek çok yeni ürün barındırıyor.

Program çerçevesinde içerik üreticilerinin platformu daha iyi kullanmalarını sağlamak amacıyla verilecek eğitimlerin yanı sıra platform içinde içerik üreticilerinin kendileriyle iş birliği yapmayı isteyen markalarla kolayca bir araya gelmesini sağlayacak birçok araç kullanıma sunuluyor.

Sunulacak araçlar arasında içerik üretici mağazaları ve yeni Markalı İçerik promosyon anlaşma sistemlerinin yanı sıra markaları, ulaşmaya çalıştıkları kitlelere uygun içerik üreticileriyle eşleştirmeye yardımcı olacak bir pazaryeri gibi yenilikler öne çıkıyor.

Şirket bu sayede içerik üreticilerinin kitlelerini büyütmelerine ve bir işletme kurmak için takipçilerinin desteğinden yararlanmalarına yardımcı olacak. Bununla birlikte, yeni gelecek araçlar markaların şimdiye dek Instagram'ın ya da Facebook'un katılımı olmadan ve platform dışında gerçekleştirdiği içerik üreticisi ortaklıklarını da kolaylaştıracak.

Facebook Creator Marketing Accelerator programı ile ilgili açıklamada bulunan Facebook Küresel Pazarlama Çözümlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Carolyn Everson, yoğun kullanıcı tabanı ve sürekli büyüyen içerik üretici ekosisteminin Türkiye'yi bu programı başlatmak için mükemmel bir coğrafya haline getirdiğini belirtti.
 

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim